Як оформити та оплатити підвищення кваліфікації працівників
КМУ постановою від 01.12.2023 № 1264 вніс зміни до Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності деяких категорій громадян на ринку праці, затвердженого постановою КМУ від 20.03.2013 № 207 (далі — Порядок № 207).
Ваучер — документ встановленого зразка, що дає право:
- на перепідготовку за робітничою професією;
- на підготовку за спеціальністю, яка дозволить здобути ступінь магістра на основі ступеня бакалавра або магістра з іншої спеціальності;
- на підготовку на наступному рівні освіти, крім третього, — освітньо-наукового / освітньо-творчого рівня вищої освіти;
- підвищити кваліфікацію або отримати спеціалізацію в закладах освіти чи в роботодавця (п. 4.ч. 1 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI).
Центри зайнятості видають ваучери деяким категоріям працівників, які не зареєстровані в центрах зайнятості як безробітні, та відповідають певним вимогам. Зміни до Порядку № 207 передбачають, що отримати ваучер на навчання можуть й працівники, які після введення воєнного стану отримали довідку внутрішньо переміщеної особи та за цей час не проходили перепідготовки за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття.
Також зможуть отримати ваучер для перепідготовки за робітничою професією чи підвищити кваліфікацію за професіями і спеціальностями ті, кому присвоїли чи підтвердили повну та/або часткову професійну кваліфікацію, здобуту шляхом неформальної чи інформальної освіти, визнали професійну кваліфікацію іншої країни.
Щоб отримати ваучер, працівник подає до центру зайнятості заяву та може пред’явити документ про присвоєння/підтвердження або визнання професійної кваліфікації. Таку заяву в довільній формі з документами та / або відомостями він може подати в електронній формі з кваліфікованим електронним підписом через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.
Ірина Матійко