З жовтня 2024 року профілактичні медогляди — тільки після обов’язкових щеплень

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Особисту медкнижку видадуть, якщо є профілактичні щеплення і немає протипоказань

image94
Чи оплачує роботодавець медогляди з 1 жовтня 2023 року

МОЗ наказом від 08.11.2023 № 1925 (далі — Наказ № 1925) внесло зміни до наказу «Щодо організації проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб» від 23.07.2002 № 280 (далі — Наказ № 280).

МОЗ затвердило:

  • Перелік виробництв, професій та організацій, до роботи в яких не можуть бути допущені особи, хворі на інфекційні хвороби, які є носіями збудників інфекційних хвороб, за умови, що такі особи становлять загрозу для здоров’я інших осіб;
  • Перелік виробництв, професій, організацій, до роботи в яких не можуть бути допущені особи, яким не зроблено щеплення проти визначених інфекційних хвороб.

Також внесли зміни до Форми первинної облікової документації № 1-ОМК «Особиста медична книжка», затвердженої наказом МОЗ від 21.02.2013 № 150 та Інструкції її заповнення. Відтак, Особисту медкнижку видадуть особі, яка не має протипоказань до того виду діяльності, яким займається, і у якої є обов’язкові профілактичні щеплення.

У новій редакції виклали Перелік необхідних обстежень лікарів-спеціалістів, видів клінічних, лабораторних та інших досліджень, що необхідні для проведення обов’язкових медичних оглядів, та періодичність їхнього проведення та Перелік протипоказань для роботи за професіями, визначеними в Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам. Нова назва документа — Перелік протипоказань для роботи за професіями, визначеними в Переліку виробництв, професій та організацій, до роботи в яких не можуть бути допущені особи, хворі на інфекційні хвороби, які є носіями збудників інфекційних хвороб, за умови, що такі особи становлять загрозу для здоров’я інших осіб.

З жовтня 2024 року профілактичні медогляди — тільки після обов’язкових щепленьСтане у пригоді: Фахові заходи кадровика

Змінили і Правила проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб, що затверджені Наказом № 280.

Зокрема, позачерговий медогляд проводитимуть за результатами оцінки ризиків для здоров’я та санітарно-епідемічного благополуччя населення регіону центру контролю та профілактики хвороб відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Військовослужбовці, працівники ЗСУ та установ підпорядкованих Міноборони, після лікування повинні подати до закладу охорони здоров’я, що проводив медогляд, центру контролю та профілактики хвороб і санітарно-епідеміологічного управління Міноборони відповідної адміністративно-територіальної одиниці форму первинної облікової документації № 027/о «Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого», затверджену наказом МОЗ від 14.02.2012 № 110.

Наказ № 1925 почне діяти з 1 жовтня 2024 року.

Нагадаємо, що роботодавці, як і раніше, оплачують усі медогляди працівників.

Ірина Матійко

https://prokadry.com.ua/article/16610-fakhovi-zakhodi-dlya-kadrovika

Щорічні додаткові відпустки за шкідливі умови та за особливий характер: кому, скільки та як надавати

Статті за темою

Усі статті за темою

Що входить до страхового стажу?

Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
67208

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
248

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
420

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
425

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
15743

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді