Депутати пропонують визначити у законі колір чорнил для записів в трудовій книжці

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Уточнення убезпечить від випадків, коли працівники ПФУ безпідставно відмовляються призначати пенсію

image77

Які записи вносити у трудову книжку

12 грудня 2023 р. у ВРУ зареєстрували проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про пенсійне забезпечення» щодо уточнення деяких питань призначення пенсії, пов’язаних із веденням трудової книжки» № 10331 (далі — Законопроєкт № 10331).

Автори Законопроєкту № 10331 пропонують викласти у новій редакції статтю 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XII.

Зміни передбачають, що роботодавці вносять в трудову книжку усі записи про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення після того, як видали відповідний наказу. Такі записи виконують акуратно, ручкою кульковою або з пером, чорнилом чорного, синього або фіолетового кольорів, і завіряють печаткою.

Відомості про зарахування на роботу, рік зарахування або звільнення, рік припинення трудової діяльності, які внесли чорнилами різного кольору, не можуть бути підставою для працівників ПФУ, щоб відмовитись зарахувати період роботи до стажу роботи, який враховують, коли призначають пенсію та позбавити особу права на соціальний захист у вигляді пенсійного забезпечення.

Зараз існують випадки, коли працівники ПФУ безпідставно відмовляються призначити пенсію через те, що у трудовій книжці зробили записи чорнилами різного кольору. Ці ситуації вирішують в судовому порядку, як правило, на користь пенсіонера. Однак, не всі мають можливість звертатись до суду для захисту своїх прав. На думку авторів Законопроекту № 10331, таке уточнення на законодавчому рівні забезпечить право громадян отримати пенсію.

СПО об’єднань профспілок України розмістило на своєму сайті Законопроєкт № 10331 для обговорення до 21 грудня 2023 р.

Ірина Матійко

За матеріалами ВРУ та ФПСУ

Щорічні додаткові відпустки за шкідливі умови та за особливий характер: кому, скільки та як надавати

Статті за темою

Усі статті за темою

Запис у трудовій книжці про прийняття директора: хто вправі вносити

Ситуація з практики: на підприємстві працюють лише дві особи — директор та головний бухгалтер. Чи має право директор сам внести запис до своєї трудової книжки про прийняття на роботу? Як має бути сформульований такий запис?
31229

Порядок заповнення трудової книжки

Трудова книжка — це літопис невтомної праці особи. Тож ставитися до заповнення трудової книжки кожен кадровик має вкрай відповідально. До уваги — основні вимоги до заповнення та відповідальність за неналежне ведення трудової книжки.
81486

Що входить до страхового стажу?

Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
67158

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
6014

Зразок запису про нагородження у трудовій книжці

Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.
32681

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді