Депутати пропонують визначити у законі колір чорнил для записів в трудовій книжці

Уточнення убезпечить від випадків, коли працівники ПФУ безпідставно відмовляються призначати пенсію

image63

Які записи вносити у трудову книжку

12 грудня 2023 р. у ВРУ зареєстрували проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про пенсійне забезпечення» щодо уточнення деяких питань призначення пенсії, пов’язаних із веденням трудової книжки» № 10331 (далі — Законопроєкт № 10331).

Автори Законопроєкту № 10331 пропонують викласти у новій редакції статтю 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XII.

Зміни передбачають, що роботодавці вносять в трудову книжку усі записи про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення після того, як видали відповідний наказу. Такі записи виконують акуратно, ручкою кульковою або з пером, чорнилом чорного, синього або фіолетового кольорів, і завіряють печаткою.

Відомості про зарахування на роботу, рік зарахування або звільнення, рік припинення трудової діяльності, які внесли чорнилами різного кольору, не можуть бути підставою для працівників ПФУ, щоб відмовитись зарахувати період роботи до стажу роботи, який враховують, коли призначають пенсію та позбавити особу права на соціальний захист у вигляді пенсійного забезпечення.

Зараз існують випадки, коли працівники ПФУ безпідставно відмовляються призначити пенсію через те, що у трудовій книжці зробили записи чорнилами різного кольору. Ці ситуації вирішують в судовому порядку, як правило, на користь пенсіонера. Однак, не всі мають можливість звертатись до суду для захисту своїх прав. На думку авторів Законопроекту № 10331, таке уточнення на законодавчому рівні забезпечить право громадян отримати пенсію.

СПО об’єднань профспілок України розмістило на своєму сайті Законопроєкт № 10331 для обговорення до 21 грудня 2023 р.

Ірина Матійко

За матеріалами ВРУ та ФПСУ

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок запису про нагородження у трудовій книжці

Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.
29466

Особливості зберігання трудових книжок

Під час оформлення на роботу всі працівники зобов’язані подавати на підприємство трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (витяг з електронної трудової книжки).
23063

Заповнення трудової книжки ФОП-роботодавцем

Коли фізична особа — підприємець починає використовувати найману працю, він автоматично стає роботодавцем. Саме з цього моменту виникає безліч запитань. Чи має ФОП заповнювати трудові книжки працівників у 2025 році? Що робити, якщо підприємець не має печатки? Чи оформлює ФОП трудову книжку особі, яка працевлаштовується вперше?
33798

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді