Депутати пропонують визначити у законі колір чорнил для записів в трудовій книжці

Уточнення убезпечить від випадків, коли працівники ПФУ безпідставно відмовляються призначати пенсію

image30

Які записи вносити у трудову книжку

12 грудня 2023 р. у ВРУ зареєстрували проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про пенсійне забезпечення» щодо уточнення деяких питань призначення пенсії, пов’язаних із веденням трудової книжки» № 10331 (далі — Законопроєкт № 10331).

Автори Законопроєкту № 10331 пропонують викласти у новій редакції статтю 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XII.

Зміни передбачають, що роботодавці вносять в трудову книжку усі записи про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення після того, як видали відповідний наказу. Такі записи виконують акуратно, ручкою кульковою або з пером, чорнилом чорного, синього або фіолетового кольорів, і завіряють печаткою.

Відомості про зарахування на роботу, рік зарахування або звільнення, рік припинення трудової діяльності, які внесли чорнилами різного кольору, не можуть бути підставою для працівників ПФУ, щоб відмовитись зарахувати період роботи до стажу роботи, який враховують, коли призначають пенсію та позбавити особу права на соціальний захист у вигляді пенсійного забезпечення.

Зараз існують випадки, коли працівники ПФУ безпідставно відмовляються призначити пенсію через те, що у трудовій книжці зробили записи чорнилами різного кольору. Ці ситуації вирішують в судовому порядку, як правило, на користь пенсіонера. Однак, не всі мають можливість звертатись до суду для захисту своїх прав. На думку авторів Законопроекту № 10331, таке уточнення на законодавчому рівні забезпечить право громадян отримати пенсію.

СПО об’єднань профспілок України розмістило на своєму сайті Законопроєкт № 10331 для обговорення до 21 грудня 2023 р.

Ірина Матійко

За матеріалами ВРУ та ФПСУ

Гарячі питання військового обліку на підприємствах

Статті за темою

Усі статті за темою

Заповнення трудової книжки при першому працевлаштуванні

Працівник, влаштовуючись на нове місце роботи, зобов’язаний надавати трудову книжку (за наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (ч. 2 ст. 24 КЗпП)
21305

Порядок заповнення трудової книжки

Трудова книжка — це літопис невтомної праці особи. Тож ставитися до заповнення трудової книжки кожен кадровик має вкрай відповідально. До уваги — основні вимоги до заповнення та відповідальність за неналежне ведення трудової книжки.
71842

Оформлення запису в трудовій про прийняття строковика на час відпустки з вагітності та пологів основної працівниці

Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
17081

Як зробити запис в трудовій книжці про звільнення за власним бажанням

Запис про звільнення за власним бажанням в трудовій книжці повинен відображати точне формулювання законодавчої норми про звільнення з цієї причини. Які варіанти запису про звільнення за власним бажанням можуть бути та зразки таких записів, — у статті.
127673

Що входить до страхового стажу?

Під час війни трудове законодавство зазнає чималих змін. У результаті перед роботодавцями та працівниками постає питання: як зараховується стаж і як він впливає на нарахування пенсії?
58728

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді