Повідомлення про прийняття працівника разом з укладенням трудового договору є необхідною вимогою для того, щоб працівник міг бути допущений до роботи. Відповідні вимоги закріплені Кодексом законів про працю України (ст. 24) та постановою КМУ «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту».
У Державній податковій службі уточнили, що повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту можуть подати як власник підприємства чи його уповноважена особа, так і фізична особа (винятком є повідомлення про прийняття на роботу члена виконавчого органу господарського товариства, керівника підприємства) чи резидент Дія Сіті.
Повідомлення слід подавати до територіальних органів ДПС за місцем обліку як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Можна використовувати:
- засоби електронного зв’язку (з використанням електронного підпису відповідальних осіб);
- паперові носії (за технічних проблем з поданням повідомлення електронним шляхом).
Важливо, що, коли повідомлення передається засобами електронного зв’язку, допуск працівника до роботи може відбутися одразу після відправлення повідомлення.
За матеріалами Головного управління ДПС у Дніпропетровській області
Головне управління ДПС
у Дніпропетровській області
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
КМУ від 28.03.1997 № 278 визначає сезонні галузі та сезонні роботи
Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
Під час прийняття на сезонну роботу, працівник має насамперед написати заяву. Обов’язково у такій заяві потрібно вказати про сезонний характер роботи.
Укладення будь-якого трудового договору оформлюємо наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про прийняття працівника на роботу.