Заступник Міністра охорони здоров’я Ігор Кузін надав відповідні роз’яснення під час брифінгу

Головний державний санітарний лікар України пояснив: «Тестування на COVID-19 варто робити у разі будь-яких симптомів вірусного захворювання. Кашель, нежить, біль у горлі, температура – це підстава для того, щоб зробити тест. Направлення на безоплатне тестування можна отримати у сімейного лікаря».
Він наголосив, що для встановлення діагнозу «COVID-19» достатньо результату експрес-тесту на антиген. Однак, це стосується лише тих випадків, коли у працівника уже є симптоми вірусного захворювання чи коронавірусу.
Сім способів замінити працівника, що хворіє на COVID‑19
«Якщо у людини є симптоми ГРВІ, а результат експрес-тестування виявився позитивним, то підтверджувати його ПЛР-тестом не потрібно», – додав І. Кузін.
Водночас, якщо у людини наявні симптоми вірусного захворювання, а результат експрес-тесту на антиген виявився негативним – такий пацієнт може бути додатково протестований методом ПЛР.
«Коли пацієнт не має симптомів хвороби, а результат тестування виявився позитивним, то самоізоляцію варто завершувати із дотриманням тієї ж норми: якщо від десятого дня протягом трьох днів відсутні симптоми», – пояснив заступник Міністра охорони здоров’я.
Якщо ж людина раніше зробила ПЛР-тест і його результат виявився негативним – самоізоляцію теж можна завершувати. Але таке тестування не можна проходити раніше, ніж через 10 днів від дати проведення першого тесту.
І. Кузін наголосив, що після завершення терміну самоізоляції додатково робити тест на COVID-19 не потрібно, але за умови, що всі терміни самоізоляції були дотримані.
Головний державний санітарний лікар нагадав, що кожна з вакцин, доступних в Україні, забезпечує захист від важкого перебігу коронавірусу.
Джерело: Урядовий портал
Курс допоможе підготуватися до роботи з Реєстром лікарняних. Правильно табелювати працівника, якому відкрили е-лікарняний. На Гарячій лінії швидко знайти відповідь на термінове запитання
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.