Заступник Міністра охорони здоров’я Ігор Кузін надав відповідні роз’яснення під час брифінгу

Головний державний санітарний лікар України пояснив: «Тестування на COVID-19 варто робити у разі будь-яких симптомів вірусного захворювання. Кашель, нежить, біль у горлі, температура – це підстава для того, щоб зробити тест. Направлення на безоплатне тестування можна отримати у сімейного лікаря».
Він наголосив, що для встановлення діагнозу «COVID-19» достатньо результату експрес-тесту на антиген. Однак, це стосується лише тих випадків, коли у працівника уже є симптоми вірусного захворювання чи коронавірусу.
Сім способів замінити працівника, що хворіє на COVID‑19
«Якщо у людини є симптоми ГРВІ, а результат експрес-тестування виявився позитивним, то підтверджувати його ПЛР-тестом не потрібно», – додав І. Кузін.
Водночас, якщо у людини наявні симптоми вірусного захворювання, а результат експрес-тесту на антиген виявився негативним – такий пацієнт може бути додатково протестований методом ПЛР.
«Коли пацієнт не має симптомів хвороби, а результат тестування виявився позитивним, то самоізоляцію варто завершувати із дотриманням тієї ж норми: якщо від десятого дня протягом трьох днів відсутні симптоми», – пояснив заступник Міністра охорони здоров’я.
Якщо ж людина раніше зробила ПЛР-тест і його результат виявився негативним – самоізоляцію теж можна завершувати. Але таке тестування не можна проходити раніше, ніж через 10 днів від дати проведення першого тесту.
І. Кузін наголосив, що після завершення терміну самоізоляції додатково робити тест на COVID-19 не потрібно, але за умови, що всі терміни самоізоляції були дотримані.
Головний державний санітарний лікар нагадав, що кожна з вакцин, доступних в Україні, забезпечує захист від важкого перебігу коронавірусу.
Джерело: Урядовий портал
Курс допоможе підготуватися до роботи з Реєстром лікарняних. Правильно табелювати працівника, якому відкрили е-лікарняний. На Гарячій лінії швидко знайти відповідь на термінове запитання
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.