Роз’ясніть працівникам, як оформити та отримати допомогу за електронним лікарняним

Скористайтеся для цього алгоритмом від ФССУ

Роз’ясніть працівникам, як оформити та отримати допомогу за електронним лікарняним


Роботодавці опрацювали, розрахували та подали до Фонду на оплату понад 5 млн листків непрацездатності у 2021 році.

Алгоритм від Фонду соціального страхування

Роботодавець оформляє та подає до Фонду заяву-розрахунок за відповідним електронним лікарняним. Саме дата отримання Фондом заяви від роботодавця, а не дата створення е-лікарняного впливає на час отримання допомоги.

Лікар створює медичний висновок про тимчасову непрацездатність (про це надійде повідомлення від E-health).

Е-лікарняний сформується автоматично, а працівник повідомляєте про це роботодавця будь-яким зручним обом сторонам способом, наприклад телефоном.

Як дізнатися, що електронний лікарняний успішно сформувався?

Свідченням цього є його наявність в особистому кабінеті застрахованої особи на вебпорталі Пенсійного фонду. За потреби працівник може впевнитись у наявності е-лікарняного, авторизувавшись на вебпорталі за допомогою електронного підпису або BankId.

Крім того, Пенсійний фонд надішле працівнику SMS -повідомлення, в якому буде вказано номер е-лікарняного і період його дії. Зважайте на те, що таке SMS надійде, лише якщо застрахована особа попередньо зареєструвалась на порталі та у налаштуваннях надала згоду на дистанційне інформування.

Коли е-лікарняний змінить свій статус на «готово до сплати», роботодавець розпочне процедуру призначення за ним допомоги:

1. Спочатку електронний документ передають на розгляд Комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства для прийняття рішення щодо надання матеріального забезпечення. Строк розгляду документів і прийняття такого рішення – 10 календарних днів з дати видачі е-лікарняного (датою видачі вважається восьмий день після дати закриття е-лікарняного, а для лікарняних по вагітності та пологах – восьмий день з дати відкриття).

2. Бухгалтерія розрахує суму матеріального забезпечення, сформує за е-лікарняним заяву-розрахунок і передасть її до ФССУ на оплату. Для цього відводиться не більше 5 робочих днів. Фонд радить подавати заяви-розрахунки в електронному вигляді за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення.

⚡️ Дев’ять змін від МОЗ, які треба врахувати в роботі з е‑лікарняними

Звертаємо вашу увагу: заяву-розрахунок не можна подати через відповідний інтерфейс на вебпорталі Пенсійного фонду, адже наразі він не має функціональної реалізації.

Пам’ятайте: саме дата отримання Фондом заяви-розрахунку вплине на час фінансування допомоги. Тому поясніть працівникам, що вони мають право цікавитися станом подання заяви.

Після того, як заяву подано, слідкувати за оплатою лікарняних можна онлайн у телеграм-каналі ФССУ.

Щоб орієнтуватися у щоденній звітності Фонду, слід знати точну дату, коли заяву-розрахунок за конкретним лікарняним було прийнято на фінансування. Її можна уточнити безпосередньо в роботодавця чи у відділенні Фонду, де його зареєстровано. Контакти у розрізі регіонів (потрібно назвати свій ідентифікаційний код).

Інформація щодо стану фінансування постійно оновлюється у телеграм-каналі за тегом #фінансування_оперативно. Після здійснення фінансування знадобиться декілька банківських днів, доки кошти надійдуть на рахунок роботодавця – ця інформація відобразиться за тегом #фінансування_страхувальників у розрізі регіонів.

Роботодавець виплатить допомогу застрахованій особі у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати, або одразу після надходження коштів від Фонду.

Джерело: ФССУ

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Як обчислити страховий стаж для лікарняного

Щоб обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності необхідно здійснити розрахунок страхового стажу для оплати лікарняних. Що входить в страховий стаж для лікарняного? Як визначити страховий стаж для оплати лікарняного? Як впливає страховий стаж на лікарняний? Відповіді на ці питання та все, що вам потрібно знати про страховий стаж для лікарняного — у статті.
138763

Максимальний термін перебування на лікарняному при різних захворюваннях

Лікарняний лист — офіційний документ, що видається людині при встановленні її непрацездатності та є підставою для звільнення від основної роботи. Максимальний термін перебування на лікарняному в Україні різниться залежно від захворювання, його тяжкості, ускладнень. Усе про орієнтовні терміни тимчасової непрацездатності та граничний термін перебування на лікарняному — у статті.
159858

Відпустка для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю: стаж та допомога

За потреби по закінченню відпустки для догляду за дитиною до 3 років працівники вправі оформити відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю. У статті ви знайдете зразок заяви та наказу на таку відпустку, а також дізнаєтеся чи зараховується цей період відпустки до стажу для надання щорічних відпусток та лікарняного, а також про те, як така відпустка впливає на розмір допомоги з тимчасової непрацездатності після повернення на роботу.
28445

Лікарняний під час відпустки

Лікарняний під час відпустки — це право працівника. Але як про це може дізнатися кадровик? Які його подальші дії? Чи відшкодовується лікарняний під час відпустки за власний рахунок? Які особливості має перенесення відпустки у зв’язку з хворобою? Чи оплачується лікарняний під час відпустки по догляду за дитиною? Про перенесення відпустки у зв’язку з лікарняним, — у статті.
104040

Як оплатити лікарняний: алгоритм дій

Лікарняний для працівника — це пряма реалізація права на відпочинок і відновлення здоров’я. Лікарняний підтверджує непрацездатність працівника та є підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності. Дізнайтеся як здійснюється оплата лікарняних за умовами роботи, відмова в оплаті лікарняних, відповідальність за неправильно сплачені лікарняні
7298

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді