НАЗК затвердило нову Типову антикорупційну програму наказом від 10.12.2021 № 794/21 (далі — Типова антикорупційна програма).
✍ Як скласти антикорупційну програму юрособи
В обов’язковому порядку антикорупційну програму затверджують керівники:
- державних, комунальних підприємств, господарських товариств (у яких державна або комунальна частка перевищує 50%, де середньооблікова чисельність працюючих за звітний (фінансовий) рік перевищує 50 осіб, а обсяг валового доходу від реалізації продукції (робіт, послуг) за цей період перевищує 70 млн грн;
- юридичних осіб, які є учасниками процедури закупівлі відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», якщо вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг), робіт дорівнює або перевищує 20 млн грн (ч. 2 ст. 62 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII).
Антикорупційна програма — це комплекс правил, стандартів і процедур з виявлення, протидії та запобігання корупції, один із необхідних і обґрунтованих антикорупційних заходів у діяльності юрособи. Свої антикорупційні програми юрособи затверджують на основі Типової антикорупційної програми.
Антикорупційну програму обов’язково виконувати засновникам, керівнику, органам управління, посадовим особами усіх рівнів, працівникам, представниками компанії та особам, які проходять навчання у компанії чи виконують певну роботу на підставі ЦПД з компанією (п. 4 Типової антикорупційної програми).
Антикорупційну програму затверджує своїм рішенням (наказом) керівник компанії після її обговорення з посадовими особами та працівниками компанії. Норму про обов’язок дотримувати та виконувати Антикорупційну програму включають до ПВТР, положень про структурні підрозділи, трудових договорів та посадових інструкцій.
Нова Типова антикорупційна програма почала діяти 18 січня 2022 року. З цієї ж дати втратила чинність попередня Типова антикорупційної програми юридичної особи, затверджена рішенням НАЗК від 02.03.2017 № 75.
експерт Експертус Кадри