Мінекономіки нагадує, що при звільненні працівника роботодавець виплачує грошову компенсацію за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи (ст. 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — відпустка на дітей).
Отже, роботодавець на новому місці роботи працівника не зобов’язаний надавати йому невикористану за попереднім місцем роботи відпустку на дітей (Лист Мінекономіки від 08.02.2022 № 4712-06/6091-09).
Як надавати додаткову відпустку на дітей✍Алгорит+експертні підказки
Додамо, що виплатити компенсацію — обов’язок роботодавця. Із 9 травня 2021 року відпустку на дітей надають одному з батьків, які мають двох або більше дітей віком до 15 років. При звільненні працівника роботодавець з’ясовує, чи має він право на компенсацію за відпустку на дітей та яким чином подружжя дійшло згоди у питанні виплати компенсації за відпустку. Тож, якщо працівник не отримав компенсацію відпустки на дітей при звільненні, значить цим правом скористався другий із батьків.
Зауважимо, що безпечніше розглядати право працівника на відпустку на дітей у контексті укладеного трудового договору з конкретним роботодавцем, аби не наражатися на трудовий спір.
Консультація експерта з трудових відносин Ірини Житкової у системі «Експертус Кадри» враховує усі зміни в законодавстві і містить десятки практичних рішень для складних ситуацій. Наприклад, — чи надавати додаткову відпустку на дітей у перший рік роботи на підприємстві.
експерт Експертус Кадри