Планують запровадити чіткі показники роботи керівників наукових установ, — законопроєкт

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Претендент на посаду керівника подаватиме стратегічний план розвитку наукової установи

Планують запровадити чіткі показники роботи керівників наукових установ, — законопроєкт

Трудові відносини з директором

КМУ подав до ВРУ проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» щодо встановлення цільових показників діяльності керівників наукових установ, визначення стратегій і перспективних напрямів діяльності наукових установ» від 22.01.2024 № 10424 (далі — Законопроєкт № 10424).

Законопроєкт № 10424 зобов’язує претендента на посаду керівника розробити стратегічний план розвитку наукової установи та представити його для розгляду на зборах колективу наукових працівників у рамках процедури свого обрання на посаду.

Стратегічний план розвитку наукової установи складатимуть строком на п’ять років. До нього складатимуть оперативний (річний) план. Плани наукової установи повинні містити:

  • прогнозні показники по кількості поданих i зареєстрованих грантових заявок та / або отриманих грантів за проєктами міжнародного співробітництва;
  • обсяг надходжень наукової установи до спеціального фонду, зокрема, за результатами:
    • реалізації наукових та науково-технічних робіт;
    • наданих наукових послуг, частки молодих вчених, частки жінок на керівних посадах.

Планують запровадити чіткі показники роботи керівників наукових установ, — законопроєктАктуально: Зміни у законодавстві про відпустки

Також, Законопроєктом № 10424 пропонують:

  • обирати керівника шляхом таємного голосування на зборах колективу наукових працівників наукової установи;
  • укладати контракт з керівником державної наукової установи на п’ять років власнику або уповноваженому ним органу протягом 10 днів з дня обрання керівника. У контракті зазначати, що керівник повинен забезпечити цільові показники діяльності наукової установи, строки ïx досягнення та механізми перевірки відповідно до поданого ним проєкту стратегічного плану розвитку наукової установи;
  • обмежити можливість керувати однією установою понад два строки;
  • керівнику щорічно звітувати перед вченою радою про досягнуті цільові показники, які визначені у контракті i стратегічному плані розвитку та оперативному (річному) плані наукової установи до 15 січня року, наступного за звітним. Схвалений вченою радою звіт керівник надає органу управління до 31 січня;
  • призначати виконувача обов’язків керівника державної наукової установи засновником aбo уповноваженим ним органом на строк не більш як шість місяців протягом двох років;
  • у період дії воєнного стану керівника наукової установи призначати на посаду без конкурсного відбору. Якщо строк перебування на посаді керівника наукової установи завершився під час дії воєнного стану, він може бути продовжений на строк до припинення чи скасування воєнного стану.

Якщо Законопроєкт № 10424 приймуть, Закон набере чинності з наступного дня після опублікування та вступить в дію через три місяці.

Ірина Матійко

за матеріалами ВРУ

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
142

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
251

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
269

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
15141

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
10393

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді