Планують запровадити чіткі показники роботи керівників наукових установ, — законопроєкт

Претендент на посаду керівника подаватиме стратегічний план розвитку наукової установи

Планують запровадити чіткі показники роботи керівників наукових установ, — законопроєкт

Трудові відносини з директором

КМУ подав до ВРУ проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» щодо встановлення цільових показників діяльності керівників наукових установ, визначення стратегій і перспективних напрямів діяльності наукових установ» від 22.01.2024 № 10424 (далі — Законопроєкт № 10424).

Законопроєкт № 10424 зобов’язує претендента на посаду керівника розробити стратегічний план розвитку наукової установи та представити його для розгляду на зборах колективу наукових працівників у рамках процедури свого обрання на посаду.

Стратегічний план розвитку наукової установи складатимуть строком на п’ять років. До нього складатимуть оперативний (річний) план. Плани наукової установи повинні містити:

  • прогнозні показники по кількості поданих i зареєстрованих грантових заявок та / або отриманих грантів за проєктами міжнародного співробітництва;
  • обсяг надходжень наукової установи до спеціального фонду, зокрема, за результатами:
    • реалізації наукових та науково-технічних робіт;
    • наданих наукових послуг, частки молодих вчених, частки жінок на керівних посадах.

Планують запровадити чіткі показники роботи керівників наукових установ, — законопроєктАктуально: Зміни у законодавстві про відпустки

Також, Законопроєктом № 10424 пропонують:

  • обирати керівника шляхом таємного голосування на зборах колективу наукових працівників наукової установи;
  • укладати контракт з керівником державної наукової установи на п’ять років власнику або уповноваженому ним органу протягом 10 днів з дня обрання керівника. У контракті зазначати, що керівник повинен забезпечити цільові показники діяльності наукової установи, строки ïx досягнення та механізми перевірки відповідно до поданого ним проєкту стратегічного плану розвитку наукової установи;
  • обмежити можливість керувати однією установою понад два строки;
  • керівнику щорічно звітувати перед вченою радою про досягнуті цільові показники, які визначені у контракті i стратегічному плані розвитку та оперативному (річному) плані наукової установи до 15 січня року, наступного за звітним. Схвалений вченою радою звіт керівник надає органу управління до 31 січня;
  • призначати виконувача обов’язків керівника державної наукової установи засновником aбo уповноваженим ним органом на строк не більш як шість місяців протягом двох років;
  • у період дії воєнного стану керівника наукової установи призначати на посаду без конкурсного відбору. Якщо строк перебування на посаді керівника наукової установи завершився під час дії воєнного стану, він може бути продовжений на строк до припинення чи скасування воєнного стану.

Якщо Законопроєкт № 10424 приймуть, Закон набере чинності з наступного дня після опублікування та вступить в дію через три місяці.

Ірина Матійко

за матеріалами ВРУ

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5405

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
810

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529483

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123531

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
345

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді