Дізнайтесь, які заходи можуть проводити представники Держпраці
У Державній службі України з питань праці пояснили, які дії входять до повноважень їхніх інспекторів під час воєнного стану. Зокрема, йдеться про наступні аспекти.
Чи проводять планові перевірки з праці згідно з планом Держпраці на 2024 рік
Перевірки за заявою працівника або профспілки
Позапланові заходи державного нагляду за додержанням законодавства. Проводяться у формі інспекційних відвідувань. Перевіряють додержання вимог Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15 березня 2022 року № 2136-IX — зокрема, йдеться про законність оформлення трудових відносин та припинення трудових договорів. Відбуваються незалежно від форми власності.
Інспектори перед початком перевірки повинні надати посвідчення (направлення) та службове посвідчення, що засвідчує посадову особу. Також надають копію направлення. З документами слід ознайомити керівника підприємства.
Перевірки регулюються Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» 5 квітня 2007 року № 877-V.
Дивитись повністю
Консультування
Проводиться на робочих місцях.
Роботодавцям та працівникам мають надавати інформацію стосовно дотримання законодавства та запобігання порушенням. Крім того, темою консультацій є здійснення державного ринкового нагляду та введення в обіг продукції — для суб’єктів господарювання та споживачів нехарчової продукції.
Консультування може відбуватися виключно за попередньо наданою згодою роботодавців. Усі такі всі заходи мають повідомно реєструватися (згідно з Порядком, затвердженим наказом Держслужби України з питань праці від 27.02.2023 року № 36)
Держпраці повідомила, що до них можна звертатися у разі будь-яких сумнівів щодо того, чи правомірний візит інспектор на ваше підприємство.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.