Дізнайтесь, які заходи можуть проводити представники Держпраці
У Державній службі України з питань праці пояснили, які дії входять до повноважень їхніх інспекторів під час воєнного стану. Зокрема, йдеться про наступні аспекти.
Чи проводять планові перевірки з праці згідно з планом Держпраці на 2024 рік
Перевірки за заявою працівника або профспілки
Позапланові заходи державного нагляду за додержанням законодавства. Проводяться у формі інспекційних відвідувань. Перевіряють додержання вимог Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15 березня 2022 року № 2136-IX — зокрема, йдеться про законність оформлення трудових відносин та припинення трудових договорів. Відбуваються незалежно від форми власності.
Інспектори перед початком перевірки повинні надати посвідчення (направлення) та службове посвідчення, що засвідчує посадову особу. Також надають копію направлення. З документами слід ознайомити керівника підприємства.
Перевірки регулюються Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» 5 квітня 2007 року № 877-V.
Дивитись повністю
Консультування
Проводиться на робочих місцях.
Роботодавцям та працівникам мають надавати інформацію стосовно дотримання законодавства та запобігання порушенням. Крім того, темою консультацій є здійснення державного ринкового нагляду та введення в обіг продукції — для суб’єктів господарювання та споживачів нехарчової продукції.
Консультування може відбуватися виключно за попередньо наданою згодою роботодавців. Усі такі всі заходи мають повідомно реєструватися (згідно з Порядком, затвердженим наказом Держслужби України з питань праці від 27.02.2023 року № 36)
Держпраці повідомила, що до них можна звертатися у разі будь-яких сумнівів щодо того, чи правомірний візит інспектор на ваше підприємство.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.