Дозвіл на роботу іноземця «на паузі»: що робити?
Для працівника принципового значення немає, чи вносити зміни в трудовий договір про нові паспортні дані без зміни прізвища чи імені. Але в ситуації з іноземцем це принципово для роботодавця. Адже робота іноземця — під пильним контролем держави в особі її уповноважених органів.
Як застосовувати працю іноземців та осіб без громадянства в Україні регламентує розділ VII Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI (далі — Закон № 5067).
Роботодавці мають право застосовувати працю іноземців та осіб без громадянства на території України на підставі дозволу, який видають територіальні органи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції (далі — ЦЗ; ч. 1 ст. 42 Закону № 5067).
Якщо іноземець оформив новий паспорт, роботодавець зобов’язаний звернутися до ЦЗ із заявою про внесення змін до дозволу (п. 2 ч. 1 ст. 42-5 Закону № 5067). Таку заяву роботодавець подає за формою, затвердженою постановою КМУ від 24.01.2023 № 68, не пізніше як за 30 днів після оформлення нового паспорту (абз. 1 ч. 3 ст. 42-5 Закону № 5067).
Розгляд заяви про внесення змін до дозволу на роботу іноземця зупинили: що робити
Для того щоб усунути наявні невідповідності й уникнути штрафних санкцій:
- унесіть відповідні зміни в трудовий договір;
- подайте у визначений строк додаткову угоду зі змінами до ЦЗ для подальшого розгляду заяви.