Програма передбачає державну допомогу з підбору площ для розміщення виробництва; переміщення та розселення персоналу; підбору працівників в місці дислокації після переїзду.

Мінекономіки повідомляє, що станом на 05.04.2022 отримало від підприємства 1424 заявки на релокацію, а 1417 з них вже опрацьовані.
Як оформити простій під час війни
Загалом з початку роботи програми переміщення бізнесу на безпечні території: 178 бізнесів повністю завершили релокацію потужностей з зон бойових дій, з них 67 вже відновили роботу на нових місцях; Для 465 підприємств знайдені обладнані майданчики, й вони передані для транспортування службам «Укрзалізниці» та «Укрпошти»; за рештою заявок фахівці Мінекономіки та влади на місцях наразі підбирають нові локації для розміщення.
Заступник Міністра економіки України Ігор Дядюра повідомляє: «Більшість бізнесів, що беруть участь у програмі релокації, працюють у сфері виробництва та переробної промисловості. Це виробники харчової продукції, легкої промисловості, підприємства машинобудування. Є серед учасників програми і підприємства оптової торгівлі, які переміщують на Захід свої логістичні центри, зокрема склади з готовою продукцією».
За інформацією Міністерства, серед переміщених підприємств багато й IT-компаній. Українські програмісти вже створили потужні кластери у Львові та на Закарпатті.
Нагадаємо, що Урядова програма релокації українських приватних підприємств передбачає державну допомогу у:
- підборі площ для розміщення виробництва;
- переміщенні та розселенні персоналу;
- підборі працівників в місці дислокації після переїзду.
Переміщення обладнання підприємства здійснюється силами «Укрзалізниці» та «Укрпошти». За необхідності залучаються субпідрядники, які мають можливості транспортувати вантажі.
Пам'ятайте, що програмою релокації може скористатися будь-який бізнес, що перебуває в зоні ризику через бойові дії. Для цього необхідно заповнити заявку.
Джерело: Урядовий портал
Колего, редакція Експертус Кадри продовжує працювати для Вас в умовах війни.
Передплатіть зі знижкою 50% на пів року журнал «Кадровик-01» або експертно-правову систему «Експертус Кадри. Будьте певні, що матимете відповіді на всі робочі запитання не лише під час воєнного стану, а й після Перемоги!
Відновлюємо економіку України разом 

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.