У Пенсійному фонді закликали використовувати для обчислення розміру майбутньої пенсії електронний сервіс «пенсійний калькулятор».
Умови призначення пенсії за віком
Сервіс доступний для користувачів у особистому кабінеті на вебпорталі ПФУ. Користувачі можуть обрати один з двох алгоритмів для підрахунків:
- за введеними даними;
- за стажем, який особа набуде на дату настання пенсійного віку.
Якщо на порталі вказана некоректна або ж неповна інформації, її можна виправити або доповнити. Це стосується як даних щодо періодів роботи та розміру оплати праці, так і особистої інформації — дати народження, статі тощо.
Якщо ви вносили додаткову інформацію, перед отриманням результату натисніть кнопку «Зберегти та розрахувати».
Разом з орієнтовним розміром пенсії користувач отримує детальний протокол розрахунку.
Жодних обмежень щодо кількості разів уточнення чи зміни даних для розрахунку немає, а результати будуть доступні постійно.
За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області
Всі експерти редакції колись працювали у кадрових службах, тож знають із власного досвіду, наскільки кропітка і важлива ваша робота. А оскільки колишніх кадровиків не буває, ми раді потішити вас онлайн сервісом, який виконає самотужки частинку вашої роботи. Калькулятор допоможе при розрахунку різних періодів трудового стажу. Просто внесіть необхідні дані.
Призначення пенсії є формою соціального захисту для забезпечення гідного рівня життя людям, які вийшли за межі трудової діяльності. Умови сьогодення внесли суттєві зміни до процедури призначення пенсії у воєнний стан. Ці зміни спрямовані на спрощення процесу та забезпечення своєчасної виплати пенсій для громадян.
Українців передпенсійного віку часто цікавить запитання: якщо немає стажу, яка буде пенсія? З якого саме віку можна почати отримувати пенсію, якщо немає стажу, що робити, коли не вистачає страхового стажу, чи мають право на призначення пенсії підприємці, які досягнули пенсійного віку, - відповіді на ці запитання знайдете у статті
Незважаючи на усі виклики, певне зростання пенсійних виплат все ж відбудеться. Також буде запроваджено декілька пенсійних новацій та обговорення запровадження накопичувальної пенсії
Для виходу на пенсію у 2020 році після досягнення відповідного віку потрібно мати страховий стаж не менше 27 років. З кожним наступним роком страховий стаж, що дає право на призначення пенсії за віком, поступово зростатиме і у 2028 році досягне 35 років