Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет в ефірі одного з українських телеканалів розповів про оплату праці освітян, які перебувають на тимчасово окупованих територіях України.
«Вимушений простій сплачується у розмірі двох третин від заробітної плати, а в сфері освіти ми маємо Галузеву Угоду між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілка працівників освіти і науки на 2021-2025 роки, згідно якої керівники установ і закладів освіти повинні забезпечити виплату середньомісячної заробітної плати працівникам», – пояснив очільник МОН.
Оплата простою, що відбувається не з вини працівників (зокрема й непедагогічних і тих, які працюють за сумісництвом), виплачується в розмірі середньої заробітної плати.
Як оформити простій під час війни
Здійснення оплати праці доручено органам управління у сфері освіти місцевих органів виконавчої влади та органам місцевого самоврядування.
Сергій Шкарлет поінформував: «Проведення виплат заробітної плати може здійснюватися, якщо на окупованій території відбувається освітній процес за українськими стандартами та є можливість виїхати на підконтрольну українській владі територію для здійснення казначейських процедур».
Освітяни, які перейдуть на освітній процес за російськими стандартами, будуть розцінені як колаборанти та нестимуть кримінальну відповідальність.
«Ми категорично не сприймаємо впровадження освітнього процесу за російськими стандартами. 15 директорів шкіл уже звільнилися, адже не бажають працювати на окупантів. Цим директорам у будь-якому випадку буде виплачена заробітна плата, вони будуть поновлені на роботі після встановлення української влади на цих територіях», – зауважив Міністр.
Джерело: МОН
Колего, редакція Експертус Кадри продовжує працювати для Вас в умовах війни.
Передплатіть зі знижкою 50% на пів року журнал «Кадровик-01» або експертно-правову систему «Експертус Кадри. Будьте певні, що матимете відповіді на всі робочі запитання не лише під час воєнного стану, а й після Перемоги!
Відновлюємо економіку України разом