За посадовою інструкцією працівник має брати на себе функції іншого відсутнього працівника. Доплачувати чи ні?

Дізнайтесь, яку позицію мають Держпраці та Верховний суд

За посадовою інструкцією, працівник має брати на себе функції іншого відсутнього працівника. Доплачувати чи ні?Державна служба України з питань праці оприлюднила роз'яснення щодо того, чи повинен роботодавець доплачувати (за виконання обов’язків відсутнього працівника) співробітникові, у якого виконання обов’язків іншого працівника на час його відсутності передбачено посадовою інструкцією.

Так, Держпраці пояснює, що в такому разі йдеться про трудової функції, які виконують без доплати та не видаючи окремий наказ.

Водночас Верховний суд України має іншу позицію з цього питання. За посадовою інструкцією, працівник має брати на себе функції іншого відсутнього працівника. Доплачувати чи ні?

Зауважте: в інших ситуаціях доручити виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника (за згодою особи) можна лише після видання відповідного наказу. В цьому разі, згідно з Кодексом законів про працю (ст. 105), має відбуватися доплата за суміщення професій (посад) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника.

За інформацією Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок наказу про суміщення посад

Доручити працівникові додаткову роботу на умовах суміщення посад роботодавець може або за погодженням з працівником, або, прийнявши одностороннє рішення про це — у порядку зміни істотних умов праці відповідно до вимог КЗпП. Зразок наказу про суміщення посад 2024 — у статті.
144247

Суміщення професій та посад

На підприємстві працівник може виконувати, крім основних обов’язків, ще й додаткову роботу. Така діяльність у трудовому законодавстві називається «суміщення професій (посад)». У чому полягає суміщення професій і посад, скільки посад можна суміщувати одночасно та чи передбачена законодавством доплата за суміщення посад, — дізнаєтесь у статті.
92657

Зразок заяви працівника на суміщення посад

Суміщення посад може запроваджуватися як за згодою з працівником, так і за одностороннім рішенням роботодавця. Продемонструймо на прикладі, як написати заяву на суміщення посад за ДСТУ 4163:2020
54589

Сумісництво та суміщення: принципова різниця, яку необхідно врахувати

Сумісництво і суміщення професій і посад є досить проблемним питанням для працівників кадрових служб. Нерідко сумісництво та суміщення в трудовому праві плутають або, ще гірше, ототожнюють їх. У статті ви знайдете все про сумісництво і суміщення, порівняльна характеристика яких є дуже важливою. Отже, сумісництво і суміщення: в чому різниця?
100383

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді