«Зроблено в Україні»: як це працюватиме

У Кабміні розповіли про роботу служби зайнятості

«Зроблено в Україні»: як це працюватиме Новий проєкт Кабінету міністрів «Зроблено в Україні», який стартував у березні, спиратиметься на центри зайнятості.

Програма покликана популяризувати українських товаровиробників. А на базі центрів зайнятості планують будуть створені відповідні офіси, які стануть майданчиками для спілкування представників держави та бізнесу. В уряді передбачають, що саме в такому форматі відбуватиметься обмін ідеями. В центрах також заплановано надання консультацій та допомоги з оформленням документів.

Водночас попередні функції служба зайнятості так само буде виконувати. 

Це, зокрема, сприяння у працевлаштуванні, професійне навчання, залучення до суспільно корисних робіт та гранти для бізнесу.

Наприклад, з початку року роботодавці працевлаштували (з отриманням компенсації) 3 тисячі внутрішньо переміщених осіб та 206 осіб з інвалідністю.

«Зроблено в Україні»: як це працюватиме

СКАЧАТИ

Що ж до ваучерів на навчання, то цьогоріч найпопулярніші такі професії та спеціальності: 

  • медсестринство;
  • психологія;
  • дошкільна освіта;
  • кухар;
  • екстрений медичний технік;
  • кондитер;
  • водій;
  • тракторист;
  • кравець. 

Також наразі можна отримати грант до 250 тисяч гривень у рамках програми «Власна справа».

За інформацією Кабінету Міністрів України

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт № 4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці»

Роботодавець зобов’язаний подавати до центру зайнятості інформацію щодо масового вивільнення працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва й праці, у т. ч. ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання за два місяці до вивільнення
32767

Звітуємо про квоту

Пам’ятайте, що працевлаштування працівників квотних категорій може мати фінансовий зиск для підприємства. А от необґрунтована відмова у прийнятті, якщо квота не виконана, — гарантований візит інспектора Держпраці
64789

Відповідальність у 2019 році за невиконання квоти для працевлаштування

Якщо середньооблікова чисельність штатних працівників становить 20 осіб, на підприємстві має бути один працівник передпенсійного віку. Інакше — штраф. За яких умов та скільки заплатять роботодавці за невиконання квоти?
7541

Звіт № 3-ПН із 2018 року подаємо через інтернет

Сервіс «Електронний кабінет роботодавця» на сайті служби зайнятості дає змогу публікувати вакансії і переглядати резюме пошукачів роботи, звітувати про потребу в кадрах. Більше про можливості для роботодавців — у статті.
7966

Стаж, набутий за кордоном: чи зараховують для лікарняних, пенсії та допомоги з безробіття

Нерідко трапляється, що на підприємстві працюють працівники, які до цього тривалий час працювали за кордоном. Чи враховувати цей період до стажу для оплати тимчасової непрацездатності, призначення допомоги з безробіття, пенсії? Які документи підтверджують страховий стаж, набутий за кордоном? Окрім відповідей на ці запитання, у статті також знайдете перелік країн, з якими Україна уклала відповідні міжнародні договори.
8794

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді