Відпустки: які обмеження накладає воєнний стан?

Дізнайтесь, які відпустки не можуть бути обмежені попри війну

Відпустки: які обмеження накладає воєнний стан?В умовах військового стану призупинено дію деяких норм Кодексу законів про працю та Закону України «Про відпустки».  Зокрема, якщо працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури, робіт з виробництва товарів оборонного призначення або до виконання мобілізаційного завдання, роботодавець може відмовити йому в наданні будь-якого виду відпусток (за винятком відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку).

А от працівникам, які не залучені до таких робіт, відмовляти у наданні відпусток не можна, якщо йдеться про щорічні відпустки за графіком або інші, що надаються в обов’язковому порядку.

Відпустки: які обмеження накладає воєнний стан?

СКАЧАТИ

Так, конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і роботодавцем. Про дату початку відпустки працівника потрібно обов'язково повідомити щонайменше за два тижні до встановленого графіком терміну.

Якщо ж щорічну відпустку переносять на новий термін, її надання встановлюється за згодою між працівником і роботодавцем. Відповідно, верівник має змогу відмовити працівнику у наданні щорічної відпустки поза строками, визначеними графіком.

Також, під час воєнного стану можна обмежити тривалість щорічної основної відпустки працівника до 24 календарних днів (Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», ст. 12).

При цьому невикористані дні або переносять на період після завершення воєнного стану, або ж, за рішенням роботодавця, надають без збереження заробітної плати.

Єдиним винятком тут знову ж таки є відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустка у зв’язку з усиновленням дитини.

За інформацією Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Розраховуємо залишок відпусток наприкінці року

Для того щоб спланувати на майбутній рік графік відпусток, насамперед слід визначити залишок невикористаної відпустки за поточний, а можливо — і за попередні роки. Щоб не розгубитися в розрахунках користуйтеся довідкою про залишок відпустки. Що має містити довідка про залишок відпустки та як виглядає формула розрахунку днів відпустки — у статті.
20787

Заява на відпустку: зразок

«Як написати заяву на відпустку», — слова, які кадровик чує при оформленні щорічної основної відпустки, відпустки при народженні, для догляду за дитиною, за власний рахунок тощо. Щоб зекономити ваш час, ми зібрали зразки заяв на відпуску 2024 в одній статті. Користуйтесь та поповнюйте скарбничку бланків кадровика.
521051

Компенсація за невикористану відпустку при звільненні та заміна за бажанням працівника

Компенсація відпустки при звільненні — право працівників. Читайте у статті: що таке відпускні при звільненні; як розрахувати кількість днів компенсації за невикористану відпустку; коли можлива заміна відпустки грошовою компенсацією; чи законна грошова компенсація за невикористану відпустку без звільнення; як нараховується компенсація за невикористану відпустку?
192771

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
520985

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді