Мораторій на проведення всіх видів перевірок, — новий законопроект

Державна регуляторна служба та Мінекономіки пропонують скасувати заходи контролю під час воєнного стану

Мораторій на проведення всіх видів перевірок, — новий законопроект

Державна регуляторна служба та Мінекономіки розробили проект Закону України «Про внесення змін Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі — Законопроект).

Чи можна поновити дію трудового договору до припинення чи скасування воєнного стану

Законопроект передбачає:

  • абсолютний мораторій на проведення планових заходів контролю;
  • мораторій на позапланові заходи, до яких прирівняють рейдові, інспекційні та інші види перевірок. Такий мораторій зможуть скасувати у разі загрози безпеці людей або навколишнього середовища за рішенням КМУ по всій території або на окремих її частинах;
  • оперативний, спрощений та незалежний адміністративний порядок оскарження результатів позапланових заходів контролю;

У Законопроекті також визначені особливості функціонування інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) та статус розпочатих перевірок.

Відповідні зміни внесуть до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 № 877-V.

Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри,
за матеріалами ДРС

Колего, редакція Експертус Кадри продовжує працювати для Вас в умовах війни.

Разом ми робимо внесок у відновлення економіки нашої країни. Передплатіть зі знижкою 50% журнал «Кадровик-01»

або експертно-правову систему «Експертус Кадри» чи навчання на базових курсах Вищої Школи Кадровика та Вищої Школи Асистента Керівника. Будьте певні, що матимете відповіді на всі робочі запитання не лише під час воєнного стану, а й після Перемоги!

Все буде Україна ????????

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Підстави для інспекційного відвідування роботодавця

Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
2551

Штрафи на роботодавців у 2025 році

Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
2394

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
29270

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
11941

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
28729

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді