
25 квітня 2024 року ВРУ ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання праці домашніх працівників» (законопроєкт від 23.06.2021 № 5695).
Закон врегульовує питання зайнятості та офіційного працевлаштування домашніх працівників, забезпечує їх соціальний захист та імплементує положення Конвенції Міжнародної Організації праці № 189 про домашніх працівників.
Закон доповнює КЗпП новою главою ХІ-А «Регулювання праці домашніх працівників», яка складатиметься з 6 нових статей.
Визначать поняття домашньої праці як роботи, яку виконують на умовах трудового договору (контракту) з метою обслуговування домогосподарства. Нерегулярну роботу з обслуговування домогосподарства тривалістю не більше 40 годин на місяць не вважатимуть домашньою працею.
Регламентують, що домашні працівники — це особи, які займаються домашньою працею в рамках трудових відносин з роботодавцем.
Встановлять правовий статус домашніх працівників та особливості його регулювання, викладуть обов’язкові умови трудового договору з домашніми працівниками.
Домашні працівники користуватимуться усіма трудовими правами та гарантіями, передбаченими законодавством про працю, зокрема, — на безпечні та здорові умови праці.
Закон враховує особливості роботи домашніх працівників на території житла роботодавця та окремо врегульовує робочий час та час відпочинку домашніх працівників.
Закон вносить зміни до інших статей КЗпП та приводить їх у відповідність до нової глави ХІ-А.
Крім цього, вносить зміни до Законів України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Олена Петровська
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.