Надання первинної медичної допомоги внутрішньо переміщеним особам в умовах воєнного стану врегульовано наказом МОЗ від 17.03.2022 № 496 «Деякі питання надання первинної медичної допомоги в умовах воєнного стану».
Куди звертатись ВПО за медичною допомогою?
Внутрішньо переміщена особа може бути прийнята в будь-якому закладі охорони здоров’я за своїм вибором. Ключове, — щоб заклад мав можливість забезпечити відповідне лікування. Наказ № 496 скеровує: «Всі надавачі медичних послуг зобов’язані надавати медичні послуги всім особам, які до них звертаються за місцем знаходження».
Які медичні послуги доступні ВПО?
Амбулаторія чи інший лікувальний заклад, до якого звернулася внутрішньо переміщена особа, повинні:
- вести облік переміщених осіб, які звертаються;
- надавати первинну, а також медичну допомогу пацієнтам у невідкладному стані;
- проводити вакцинацію відповідно до календаря профілактичних щеплень.
Чи потрібно мати сімейного лікаря на новому місці?
При невідкладному стані або плановій вакцинації надавачі медичних послуг, до яких звернулася ВПО, не мають права наполягати на необхідності подання їм декларації про вибір лікаря.
Чи можна розраховувати на безплатні та доступні ліки?
Для ВПО в аптеках продовжує працювати програма «Доступні ліки». Всі препарати за рецептом для людей, які потребують постійного лікування, можна отримати в будь-якій аптеці безплатно. Якщо вони перевищують визначену державою ціну, – за невелику доплату. Їхній перерозподіл по регіонах регулює МОЗ.
Джерело: Урядовий портал
Колего, редакція Експертус Кадри продовжує працювати для Вас в умовах війни.
Разом ми робимо внесок у відновлення економіки нашої країни. Передплатіть зі знижкою 50% журнал «Кадровик-01» або експертно-правову систему «Експертус Кадри» чи навчання на базових курсах Вищої Школи Кадровика та Вищої Школи Асистента Керівника. Будьте певні, що матимете відповіді на всі робочі запитання не лише під час воєнного стану, а й після Перемоги!
Все буде Україна!