Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58), не містить «рецептів», як виправляти помилкові записи в усіх можливих випадках. Вона визначає лише основні вимоги до виправлень та наводить приклади, як виправляти окремі помилки.
Як анулювати помилково внесений запис до трудової книжки
Тому беззаперечно дотримуйтеся правила:
Закреслювати раніше внесені неточні або неправильні записи не допускається (абз. 1 п. 2.10 Інструкції № 58)
Скачати зразки:
Також керуйтеся логікою і дотримуйтеся принципів збереження інформативності записів і хронології фіксації подій.
Анулювання запису, який внесли не до того розділу трудової книжки: Алгоритм
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Працівник, влаштовуючись на нове місце роботи, зобов’язаний надавати трудову книжку (за наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (ч. 2 ст. 24 КЗпП)
Трудова книжка — це літопис невтомної праці особи. Тож ставитися до заповнення трудової книжки кожен кадровик має вкрай відповідально. До уваги — основні вимоги до заповнення та відповідальність за неналежне ведення трудової книжки.
Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
Запис про звільнення за власним бажанням в трудовій книжці повинен відображати точне формулювання законодавчої норми про звільнення з цієї причини. Які варіанти запису про звільнення за власним бажанням можуть бути та зразки таких записів, — у статті.