
Зміни в Українському правописі
З 3 червня 2019 українці використовують нову редакцію Українського правопису (далі — Правопис), яку КМУ затвердив постановою від 22.05.2019 № 437 (далі — Постанова КМУ № 437).
28 січня 2021 року Окружний адміністративний суд міста Києва (ОАСК) скасував постанову КМУ «Питання українського правопису» від 22.05.2019 № 437. У березні того ж року КМУ подав апеляцію й 11 травня 2021 року Шостий апеляційний адміністративний суд визнав протиправним та скасував рішення ОАСК. З червня 2021 року питання, чи мав КМУ повноваження схвалити нову редакцію правопису, досліджував Верховний Суд (ВС).
ВС погодився з висновком суду апеляційної інстанції, що нову редакцію українського правопису розробляє, готує до видання та затверджує Українська національна комісія з питань правопису, схвалює — МОН та Національна академія наук України. КМУ, як орган, який має загальні повноваження проводити державну політику у сфері розвитку та функціонування державної мови у всіх сферах, може лише погодити, а не затвердити, варіант українського правопису.
Суд зазначив у постанові, що Мін’юст у висновку за результатами правової експертизи до проєкту Постанови КМУ № 437 зробив зауваження до нього, проте зазначив, що оскаржуваний документ відповідає актам вищої юридичної сили.
Після дослідження усіх обставин процедури розробки Правопису та її проведення, колегія суддів вирішила, що Постанова КМУ № 437, яку прийняв КМУ, — це логічний та завершальний етап визначених подій. Рішення суду апеляційної інстанції є законним і не підлягає скасуванню (Постанова ВС у справі №640/9824/19 від 22.05.2024).
Олена Петровська
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.