Норма тривалості робочого часу з урахуванням продовження воєнного стану
Чоловіків, які постійно проживають, працюють, мають договірні зобов’язання за кордоном
Вищим військовим керівництвом дана категорія визначена виключенням і не була прописана у постанові КМУ № 57. Процедурою вибуття на постійне місце проживання за кордон передбачено надання відповідного дозволу Державною міграційною службою України. Цей дозвіл передбачає і погодження з військового комісаріату. Таким чином, людина, яка вибула, втратила зв’язок, не стоїть на обліку в тому чи іншому військовому комісаріаті і не є військовозобов’язаною, тому вона може спокійно перетнути кордон.
Увага! Якщо людина фактично проживала за кордоном, але не оформила своє вибуття за офіційною процедурою й не знялася з обліку у військкоматі, вона не може вибути з України.
Відрядження за кордон заброньованих осіб
Перетнути державний кордон заброньовані особи можуть. Ця категорія зазначена як у статті 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, так і в пункті 26 Постанови КМУ № 57.
Для перетину кордону такі працівники повинні мати документи, які:
- посвідчують те, що людина заброньована (як правило, або посвідчення особи, яка перебуває на спеціальному обліку, або витяг з Наказу Мінекономіки в порядку, визначеному Постановою КМУ № 194);
- засвідчують службову мету перетину кордону. Тобто документи про відрядження: витяг з наказу, посвідчення про відрядження, лист-звернення до Державної прикордонної служби, у якому керівник підприємства, установи чи організації зазначає, що відповідна посадова особа відряджається для виконання службових обов’язків за кордоном.
Виїзд за кордон чоловіків, які є непридатними або обмежено придатними до військової служби
Оцінити стан придатності може лише військово-лікарська комісія, яка діє при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.
Зокрема, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, які визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).
Відповідно на кордоні спеціально уповноважена особа буде вивчати, серед іншого, такі військово-облікові документи особи: тимчасове посвідчення військовозобов’язаного, військовий квиток. В цих документах перевіряється розділ, в якому зазначено висновок військово-лікарської комісії про виключення з обліку за станом здоров’я з посиланням на відповідний пункт наказу.
Якщо це стосується військовозобов’язаних, які стоять на обліках в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, – наказ Міноборони № 402 14.08.2008 «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України» передбачає перелік хвороб, з якими громадян визнають особами з інвалідністю або тимчасово непридатними до військової служби. У воєнний час відстрочка від призову за станом здоров’я може надаватися призовникам на строк до 2 місяців і за медичними показаннями може бути продовжена.
Для представників МВС, СБУ існують інші накази, які передбачають порядок визнання непридатними до військової служби. У таких осіб може бути довідка ВЛК, де теж зазначено про непридатність або тимчасову непридатність до військової служби за станом здоров’я.
Джерело: Урядовий портал
Колего, редакція Експертус Кадри продовжує працювати для Вас в умовах війни.
Разом ми робимо внесок у відновлення економіки нашої країни. Передплатіть зі знижкою 50%
або експертно-правову
чи навчання на базових курсах Вищої Школи Кадровика та Вищої Школи Асистента Керівника. Будьте певні, що матимете відповіді на всі робочі запитання не лише під час воєнного стану, а й після Перемоги!
Все буде Україна!