Кандидат на посаду — мобілізований: приймати чи ні

Автор
шеф-редактор Експертус Кадри
Будьте обачними та не припускайтеся порушень

Кандидат на посаду — мобілізований: приймати чи ні

Під час укладення трудового договору громадянин зобов’язаний подати, зокрема, військово-обліковий документ (ч. 2 ст. 24 КЗпП). З метою ведення персонального військового обліку, підприємства перевіряють у громадян України під час прийняття на роботу наявність військово-облікового документа або відображення в електронній формі інформації, що міститься в таких документах, які можна пред’являти/надавати з використанням мобільного застосунка Порталу Дія.

Чи можна прийняти на роботу мобілізованого працівника

Приймають на роботу, беруть на персональний військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів тих громадян, які перебувають на військовому обліку в районних/міських територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК), органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів  (п. 34 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2022 № 1487).

Кандидат на посаду — мобілізований: приймати чи ні Військовий облік: що відбувається після початку військової служби

Після звільнення з військової служби до військового квитка внесуть запис про виключення зі списків особового складу військової частини. І тільки тоді особа зможе стати на військовий облік у ТЦК, органі СБУ, відповідному підрозділі розвідувальних органів. Відсутність у військовому квитку запису про виключення зі списків особового складу військової частини може свідчити, що військовослужбовцю надали відпустку або він самовільно залишив військову частину.

До того ж військова служба — державна служба особливого характеру (ч. 1 ст. 2 Закону № 2232). Якщо кандидат на роботу — військова посадова особа ЗСУ, на нього поширюються обмеження, що встановлює Закон України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII (далі — Закон № 1700).

Як оперативно передати відомості про працівників на вебпортал ПФУ

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників на підприємстві під час воєнного стану

Під час воєнного стану порядок бронювання військовозобов’язаних передбачає два абсолютно різних механізми. У фокусі цієї статті відповіді на наступні питання: як забронювати працівника на період мобілізації, хто може забронювати працівника, чи можна забронювати мобілізованого працівника?
278696

Військовий облік

Ведення військового обліку — обов'язкова умова діяльності підприємства будь-якої форми власності. Порядок військового обліку до цього часу викликає низку питань у зв’язку з динамічністю законодавства у цій сфері. Матеріал стане вашим путівником під час організації військового обліку на підприємстві з нуля, адже містить усі головні, як законодавчі, так і практичні положення про військовий облік для ведення обліку військовозобов'язаних
27657

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
9829

Наказ про стан військового обліку

Складіть наказ про стан військового обліку на підприємстві 2023 рік і завдання з військового обліку на 2024 рік за зразком від наших експертів.
48926

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді