Кандидат на посаду — мобілізований: приймати чи ні

Автор
шеф-редактор Експертус Кадри
Будьте обачними та не припускайтеся порушень

Кандидат на посаду — мобілізований: приймати чи ні

Під час укладення трудового договору громадянин зобов’язаний подати, зокрема, військово-обліковий документ (ч. 2 ст. 24 КЗпП). З метою ведення персонального військового обліку, підприємства перевіряють у громадян України під час прийняття на роботу наявність військово-облікового документа або відображення в електронній формі інформації, що міститься в таких документах, які можна пред’являти/надавати з використанням мобільного застосунка Порталу Дія.

Чи можна прийняти на роботу мобілізованого працівника

Приймають на роботу, беруть на персональний військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів тих громадян, які перебувають на військовому обліку в районних/міських територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК), органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів  (п. 34 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2022 № 1487).

Кандидат на посаду — мобілізований: приймати чи ні Військовий облік: що відбувається після початку військової служби

Після звільнення з військової служби до військового квитка внесуть запис про виключення зі списків особового складу військової частини. І тільки тоді особа зможе стати на військовий облік у ТЦК, органі СБУ, відповідному підрозділі розвідувальних органів. Відсутність у військовому квитку запису про виключення зі списків особового складу військової частини може свідчити, що військовослужбовцю надали відпустку або він самовільно залишив військову частину.

До того ж військова служба — державна служба особливого характеру (ч. 1 ст. 2 Закону № 2232). Якщо кандидат на роботу — військова посадова особа ЗСУ, на нього поширюються обмеження, що встановлює Закон України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII (далі — Закон № 1700).

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Як оформити відстрочку працівникам підприємства: алгоритм і судова практика», який відбудеться 11 липня. Спікер — адвокат, сертифікований експерт із військового обліку Леся Лавренюк

Щоб отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Вебінар

Статті за темою

Усі статті за темою

Військовий облік

Ведення військового обліку — обов'язкова умова діяльності підприємства будь-якої форми власності. Порядок військового обліку до цього часу викликає низку питань у зв’язку з динамічністю законодавства у цій сфері. Матеріал стане вашим путівником під час організації військового обліку на підприємстві з нуля, адже містить усі головні, як законодавчі, так і практичні положення про військовий облік для ведення обліку військовозобов'язаних
25942

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
9446

Наказ про стан військового обліку

Складіть наказ про стан військового обліку на підприємстві 2023 рік і завдання з військового обліку на 2024 рік за зразком від наших експертів.
47685

План роботи з військового обліку на 2024 рік

Складіть план роботи з військового обліку 2024 за зразком. Так зможете відслідковувати обов’язкові заходи з військового обліку, а також упорядкуєте свою роботу.
17764

Відомість до ТЦК про наявність і технічний стан транспортних засобів і техніки, а також про громадян, які працюють на підприємстві, в установі та організації на таких транспортних засобах і техніці

Керівники підприємств мають подавати до ТЦК за місцем знаходження щороку до 20 червня та 20 грудня інформацію про наявність транспортних засобів і техніки, їх технічний стан, а також про громадян, які працюють на підприємствах на таких транспортних засобах і техніці.
48217

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді