Чи може оплата простою держслужбовця під час воєнного стану проводитись за ч. 3 ст. 113 КЗпП, — роз’яснення НАДС

Розмір оплати праці на період простою визначає керівник державного органу

Чи може оплата простою держслужбовця під час воєнного стану проводитись за ч. 3 ст. 113 КЗпП, — роз’яснення НАДС

Кадрова робота в умовах війни: як дотримати законодавства

До НАДС звернулися із запитанням:

Чому оплата праці під час простою в умовах воєнного стану на територіях, де ведуться бойові дії не здійснюється відповідності до частини 3 статті 113 КЗпП? Чому перебування працівника державної служби на робочому місці у період воєнного стану (при фактичних або ймовірних обстрілах, бомбардуванні та інших загроз життю) не вважається виробничою ситуацією, небезпечною для життя чи здоров'я працівника або людей, які його оточують?

Відповідь Національного агентства України з питань державної служби:

Частина 4 статті 113 КЗпП стосується саме небезпечної ситуації пов'язаної з виробництвом. Водночас, враховуючи постанову КМУ від 07.03.2022 року № 221 «Деякі питання оплати праці працівників державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, що фінансуються або дотуються з бюджету, в умовах воєнного стану» керівник може прийняти рішення й про виплату середнього розміру зарплатні, якщо вважає це доцільним. Виплата 2/3 окладу є мінімальною гарантією. Розмір оплати праці на період простою визначає керівник держоргану.

Джерело: НАДС

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
6962

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
48000

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
24677

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
107091

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
251410

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді