Виправляємо помилку з іменем у трудовій книжці

Розкажемо, чи можна внести зміни на нинішньому місці роботи

Виправляємо помилку з іменем у трудовій книжці

Порядок заповнення трудових книжок визначає Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту України від 29.07.1993 № 58.

Вносимо зміни та виправляємо помилки в трудових книжках

Відповідно до цього документа, прізвище, ім’я та по батькові працівника у трудовій книжці мають відповідати ПІБ за паспортом. Якщо ж наявні якісь розбіжності (навіть незначні помилки на кшталт пропущеного апострофа), до трудової слід внести зміни.

Порядок виправлення такий: 

  • на першій сторінці трудової книжки — однією рискою закреслюють ім’я, що внесено з помилкою, і записують правильне;
  • на внутрішньому боці обкладинки — зазначають документи, що є підставою для внесення зміни (завіряються підписом уповноваженої особи, печаткою підприємства або відділу кадрів).

Виправлення може зробити уповноважена особа за останнім місцем роботи (слід зазначити також номер та дату видачі, на підставі якого вносять зміни).

Зауважте: для підтвердження стажу особи до 1 січня 2004 року трудова книжка є основним документом. 

За інформацією Пенсійного фонду України

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок запису про нагородження у трудовій книжці

Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.
29467

Особливості зберігання трудових книжок

Під час оформлення на роботу всі працівники зобов’язані подавати на підприємство трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (витяг з електронної трудової книжки).
23064

Заповнення трудової книжки ФОП-роботодавцем

Коли фізична особа — підприємець починає використовувати найману працю, він автоматично стає роботодавцем. Саме з цього моменту виникає безліч запитань. Чи має ФОП заповнювати трудові книжки працівників у 2025 році? Що робити, якщо підприємець не має печатки? Чи оформлює ФОП трудову книжку особі, яка працевлаштовується вперше?
33799

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді