Розкажемо, чи можна внести зміни на нинішньому місці роботи
Порядок заповнення трудових книжок визначає Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту України від 29.07.1993 № 58.
Вносимо зміни та виправляємо помилки в трудових книжках
Відповідно до цього документа, прізвище, ім’я та по батькові працівника у трудовій книжці мають відповідати ПІБ за паспортом. Якщо ж наявні якісь розбіжності (навіть незначні помилки на кшталт пропущеного апострофа), до трудової слід внести зміни.
Порядок виправлення такий:
- на першій сторінці трудової книжки — однією рискою закреслюють ім’я, що внесено з помилкою, і записують правильне;
- на внутрішньому боці обкладинки — зазначають документи, що є підставою для внесення зміни (завіряються підписом уповноваженої особи, печаткою підприємства або відділу кадрів).
Виправлення може зробити уповноважена особа за останнім місцем роботи (слід зазначити також номер та дату видачі, на підставі якого вносять зміни).
Зауважте: для підтвердження стажу особи до 1 січня 2004 року трудова книжка є основним документом.
За інформацією Пенсійного фонду України
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Працівник, влаштовуючись на нове місце роботи, зобов’язаний надавати трудову книжку (за наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (ч. 2 ст. 24 КЗпП)
Трудова книжка — це літопис невтомної праці особи. Тож ставитися до заповнення трудової книжки кожен кадровик має вкрай відповідально. До уваги — основні вимоги до заповнення та відповідальність за неналежне ведення трудової книжки.
Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
Запис про звільнення за власним бажанням в трудовій книжці повинен відображати точне формулювання законодавчої норми про звільнення з цієї причини. Які варіанти запису про звільнення за власним бажанням можуть бути та зразки таких записів, — у статті.