Держпраці продовжує відвідувати роботодавців та викривати порушення. Перевірте, чи не припускаються аналогічних помилок на вашому підприємстві
Під час інформаційного візиту до одного з торговельних центрів інспектори Держпраці з’ясували, що продавчині бутика працюють на робочому місці, офіційно перебуваючи при цьому у відпустці без збереження заробітної плати.
Відповіді на ТОП-5 запитань про відпустки під час воєнного стану
Інспектори роз’яснили роботодавцю та продавцям, що це порушення трудового законодавства. Перебуваючи у такій відпустці, без сплаченого ЄСВ працівник не отримує страхового стажу, тобто втрачає пенсійний стаж та можливість оплати листків непрацездатності.
Роботодавець зробив висновки та видав за згодою працівників наказ про повернення їх до роботи. Відтепер і фактично, і юридично роботодавець та продавчині працюють у правовому полі та мають належні трудові відносини.
Увага! Інформаційні візити Держпраці тривають.
Джерело: Управління Держпраці у Рівненській області
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
Порушення у 2024 році матимуть свої наслідки: штрафи на роботодавців і/або адміністративна відповідальність.
За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)