Чи має працівниця перебувати на обліку в Україні, щоб з-за кордону відкрити лікарняний по вагітності, — роз’яснення МОЗ

Розкажіть працівниці, який порядок відкриття е-лікарняного по вагітності та пологам, якщо вона виїхала за межі нашої країни.

Чи має працівниця перебувати на обліку в Україні, щоб з-за кордону відкрити лікарняний по вагітності, — роз’яснення МОЗ

МОЗ врегулювало процедуру формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність (МВТН) для українців, які через війну вимушені були покинути свою країну. Відповідні зміни були внесені до наказу № 1066.

Зазначені зміни стосуються в тому числі й жінок, які виїхали вагітними або ж дізналися про свою вагітність вже за кордоном.

П’ять запитань про лікарняні в період дії воєнного стану

МОЗ нагадує, що з 30-го тижня вагітності жінка має право на формування листка непрацездатності та, як результат, отримання соціальних виплат від України. Для вагітної працівниці, які наразі перебуває закордоном, немає значення чи перебуває вона на обліку — за умови підтвердження своєї вагітності з 30 тижня лікар сформує МВТН.

Заступниця міністра охорони здоров’я Марія Карчевич роз’яснила:

«На час воєнного стану ми дозволили лікуючим лікарям формувати МВТН без особистого прийому вагітної. Щоб і надалі гарантувати вагітним українкам право на фінансову допомогу від держави. Як це виглядає на практиці? На 30-ому тижні вагітності жінка має зв’язатися з лікарем, який вів або веде її вагітність, надіслати медичні документи з останнього обстеження в країні перебування і заявити про бажання сформувати МВТН. Цей МВТН може сформувати і сімейний лікар, з яким у жінки укладена декларація. Якщо контакт зі своїм лікарем був втрачений, можна звернутися до іншого лікаря, який має доступ до ЕСОЗ».

Потім лікар на підставі наданих іноземних медичних документів створить медичний запис про вагітність, що перебігає за медичного супроводу лікаря за кордоном, на їх підставі в 30 тиждень вагітності буде сформовано МВТН, що стане підставою для автоматичного створення е-лікарняного.

Джерело: МОЗ

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм роботи з е-лікарняними на порталі ПФУ

Електронний лікарняний — це формат лікарняного листа, який оформлюється виключно в електронному вигляді та передається безпосередньо до Пенсійного фонду України. Як роздрукувати електронний лікарняний? Як перевірити електронний лікарняний? Усе стосовно е-лікарняних — у статті.
13466

Як оплатити лікарняний: алгоритм дій

Лікарняний для працівника — це пряма реалізація права на відпочинок і відновлення здоров’я. Лікарняний підтверджує непрацездатність працівника та є підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності. Дізнайтеся як здійснюється оплата лікарняних за умовами роботи, відмова в оплаті лікарняних, відповідальність за неправильно сплачені лікарняні
7829

Електронні лікарняні

На сьогодні в Україні порядок оформлення лікарняного передбачає заповнення електронної форми у Реєстрі медичних висновків. Що таке е-лікарняний, як оплачується лікарняний? Які терміни виплати лікарняних встановлює закон? Яким чином оформити листок непрацездатності по догляду за дитиною? Що робити якщо зіпсований листок непрацездатності? Коли соцстрах виплачує лікарняні та який передбачено термін виплати лікарняних за рахунок соцстраху? Відповіді та зразок заповнення листка непрацездатності ви знайдете у статті
484812

Лікарняний сумісника: оплата та нарахування

Протягом року зазнали змін умови нарахування та оплати лікарняних сумісникам. Рекомендації експертів допоможуть уникнути помилок при оплаті тимчасової непрацездатності сумісників.
50942

Лікарняний по догляду за дитиною: умови надання й оплата

Хто може піти на лікарняний по догляду за дитиною? Як оплачується лікарняний по догляду за дитиною? Чи можливий лікарняний по догляду за дитиною в період відпустки? Чи надається лікарняний по догляду за дитиною батьку? Подробиці та нюанси як отримати лікарняний на дитину — у статті
84031

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді