Оприлюднили проєкт Держбюджету на 2025 рік

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
експерт із трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум для працездатних осіб не зміняться

Як скласти і затвердити штатний розпис

14 вересня 2024 у ВРУ зареєстрували проєкт Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» № 12000.

Передбачають залишити на попередньому рівні такі показники:

  • мінімальну заробітну плату — 8000 грн;
  • прожитковий мінімум для працездатних осіб, а отже мінімальний посадовий оклад — 3028 грн;
  • прожитковий мінімум для працездатних осіб, який застосовують для визначення базового розміру посадового окладу судді, посадових окладів працівників інших державних органів, оплату праці яких регулюють спеціальними законами, а також працівників податкових та митних органів — 2102 грн.

Прожитковий мінімум для працездатних осіб, який застосовують для визначення посадового окладу прокурора окружної прокуратури, з 01.01.2025 планують встановити на рівні 2102 грн.

Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, що застосовують для визначення розміру доплати за проживання на територіях радіоактивного забруднення — 1600 грн.

Людмила Герега

За інформацією ВРУ

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
30224

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати, як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
267366

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
11198

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
49289

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
121105

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді