Мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум для працездатних осіб не зміняться
Як скласти і затвердити штатний розпис
14 вересня 2024 у ВРУ зареєстрували проєкт Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» № 12000.
Передбачають залишити на попередньому рівні такі показники:
- мінімальну заробітну плату — 8000 грн;
- прожитковий мінімум для працездатних осіб, а отже мінімальний посадовий оклад — 3028 грн;
- прожитковий мінімум для працездатних осіб, який застосовують для визначення базового розміру посадового окладу судді, посадових окладів працівників інших державних органів, оплату праці яких регулюють спеціальними законами, а також працівників податкових та митних органів — 2102 грн.
Прожитковий мінімум для працездатних осіб, який застосовують для визначення посадового окладу прокурора окружної прокуратури, з 01.01.2025 планують встановити на рівні 2102 грн.
Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, що застосовують для визначення розміру доплати за проживання на територіях радіоактивного забруднення — 1600 грн.
Людмила Герега
За інформацією ВРУ
Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
Роботодавцям слід пам’ятати, як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати