Виробнича практика учнів професійно-технічного закладу освіти починається після укладення договору між навчальним закладом та підприємством.
Після виконання робіт підприємство здійснює оплату за виконану роботу на рахунок навчального закладу, який, в свою чергу, виплачує 50% учням, а 50% використовує на власні потреби.
Таким чином,
трудовий договір між учнем та підприємством не укладається та трудові відносини не виникають, тому повідомлення про прийняття працівника на роботу до органів Державної податкової служби не подається.
Практика студентів є частиною процесу підготовки спеціалістів у закладах вищої освіти. Після її закінчення організація — база практики зобов’язана дати характеристику на кожного студента-практиканта, в якій оцінити якість підготовленого ним звіту.
Невід’ємною частиною навчального процесу у вишах є проходження виробничої практики на підприємстві. Бази практики (підприємства, що приймають практикантів) мають забезпечити належні умови для проходження практики на підприємстві та оформити усі необхідні документи. Обов’язок з оформлення частково покладається на плечі кадровику. Що та як слід оформити, розказуємо у статті.
Наказ про проходження практики на підприємстві має готувати кадрова служба. Доречно відносити такий наказ до групи наказів з кадрових питань із тривалим строком зберігання
У вищих навчальних закладах (далі — виші або ВНЗ) обов’язковою умовою є проведення для студентів практики. Оскільки для підготовки висококваліфікованих спеціалістів недостатньо надати їм у процесі навчання лише теоретичні знання. Потрібно також, щоб вони отримали і практичні навички, необхідні для їх майбутньої професії.