Статуси електронних лікарняних

На якому етапі по листку непрацездатності можна нараховувати кошти

medycyna.jpg

Як призначати та виплачувати допомогу з тимчасової непрацездатності

Е-лікарняний в Електронному реєстрі листків непрацездатності має кілька статусів: 

  1. «Закритий». Електронний лікарняний набуває цього статусу з дня формування в Електронному реєстрі. В такому статусі за лікарняним ще не можна нараховувати кошти. Статус «Закритий» змінюється на «Готовий до сплати» через 7 днів після дати закінчення строку дії медичного висновку (початку строку дії медвисновку у разі лікарняного у зв’язку з  вагітністю та пологами). Впродовж семиденного періоду до лікарняного можуть вноситися зміни.

  2. «Готовий до сплати». Страхувальник може працювати з лікарняним і нараховувати кошти. Роботодавець має сформувати на вебпорталі Пенсійного фонду заяву-розрахунок на фінансування.

  3. «Помилково сформований». Медичний висновок, на підставі якого було сформовано лікарняний, створено з помилками. У такому разі лікар впродовж 7 днів створює коректний медичний висновок, на підставі якого створюється новий е-лікарняний. А неточний отримує статус «Помилково сформований». Виплати за такими е-лікарняними не проводяться.

  4. «Недійсний». Е-лікарняний створений на підставі медичного висновку за іншою категорією, а період непрацездатності співпадає з раніше створеним лікарняним.

  5. «Оплачений». Е-лікарняний набуває цього статусу після того, як страхувальнику надсилаються кошти для здійснення виплат застрахованому.

За інформацією 

Головного управління ПФУ в Луганській області

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм роботи з е-лікарняними на порталі ПФУ

Електронний лікарняний — це формат лікарняного листа, який оформлюється виключно в електронному вигляді та передається безпосередньо до Пенсійного фонду України. Як роздрукувати електронний лікарняний? Як перевірити електронний лікарняний? Усе стосовно е-лікарняних — у статті.
12216

Як оплатити лікарняний: алгоритм дій

Лікарняний для працівника — це пряма реалізація права на відпочинок і відновлення здоров’я. Лікарняний підтверджує непрацездатність працівника та є підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності. Дізнайтеся як здійснюється оплата лікарняних за умовами роботи, відмова в оплаті лікарняних, відповідальність за неправильно сплачені лікарняні
7305

Електронні лікарняні

На сьогодні в Україні порядок оформлення лікарняного передбачає заповнення електронної форми у Реєстрі медичних висновків. Що таке е-лікарняний, як оплачується лікарняний? Які терміни виплати лікарняних встановлює закон? Яким чином оформити листок непрацездатності по догляду за дитиною? Що робити якщо зіпсований листок непрацездатності? Коли соцстрах виплачує лікарняні та який передбачено термін виплати лікарняних за рахунок соцстраху? Відповіді та зразок заповнення листка непрацездатності ви знайдете у статті
483137

Лікарняний сумісника: оплата та нарахування

Протягом року зазнали змін умови нарахування та оплати лікарняних сумісникам. Рекомендації експертів допоможуть уникнути помилок при оплаті тимчасової непрацездатності сумісників.
48511

Лікарняний по догляду за дитиною: умови надання й оплата

Хто може піти на лікарняний по догляду за дитиною? Як оплачується лікарняний по догляду за дитиною? Чи можливий лікарняний по догляду за дитиною в період відпустки? Чи надається лікарняний по догляду за дитиною батьку? Подробиці та нюанси як отримати лікарняний на дитину — у статті
80212

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді