Додаткові «чорнобильські» відпустки для сумісників

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
шеф-редактор Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, експерт з трудового права, Київ
Чи може роботодавець відмовити

Додаткові «чорнобильські» відпустки для сумісників

Громадяни, що постраждали від Чорнобильської катастрофи, мають право на чотири види відпусток згідно із Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. 

Чи надавати сумісникам чорнобильські відпустки: таблиця

Такі працівники можуть отримати: 

  • додаткову оплачувану відпустку постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 та 2 категорії;
  • додаткову оплачувану відпустку батькам дитини з інвалідністю, пов’язаною з Чорнобильською катастрофою;
  • відпустку без збереження зарплати постраждалому внаслідок Чорнобильської катастрофи 3 категорії, що проживає в зоні гарантованого відселення та має неповнолітню дитину;
  • щорічну основну відпустку працівникам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення.

Перелічені пільги та компенсації фінансують коштом державного й місцевого бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством. Ці виплати проводять за місцем основної роботи чи служби. 

Отже, сумісники не мають права на додаткову відпустку зі збереженням зарплати тривалістю 16 календарних днів чи на збільшену щорічну відпустку за роботу в зоні радіоактивного забруднення.

Проте сумісник має право на відпустку 14 робочих днів без збереження зарплати як один із батьків, що належать до 3 категорії, які мають неповнолітніх дітей і проживають на територіях зон радіоактивного забруднення.

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про відпустки: спецпідбірка для кадровика

З початком відпускної кампанії як у кадровиків та бухгалтерії, так і у працівників виникає немало запитань щодо відпусток, зокрема, про особливості їх надання під час воєнного стану. Відповідні на запитання знайдете в спеціальній підбірці про відпустки
50069

Щорічна відпустка за строковим трудовим договором

Працівник працює більше півроку за строковим трудовим договором на час відпустки основного працівника для догляду за дитиною до трьох років. Чи має він право на щорічну відпустку повної тривалості?
8979

Оформлення компенсації відпустки: зразок та наказ

За бажанням працівника частину щорічної відпустки можна замінити грошовою компенсацією. Скачайте зразки заяви та наказу про виплату грошової компенсації за частину щорічної відпустки за ДСТУ 4163:2020
22589

Відпустка одинокій матері

Одинокою матір’ю вважають жінку, яка не перебуває у шлюбі та у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено у встановленому порядку за вказівкою матері; вдову; іншу жінку, яка виховує й утримує дитину сама.
91100

Відпустки працівникам з інвалідністю

Працівники з інвалідністю належать до соціально незахищених верств населення. Вони потребують більше часу на відпочинок та лікування. Тому інваліди І-ІІІ груп мають пільги щодо тривалості та порядку надання відпустки інваліду. У цій статті — про відпустки інвалідам у воєнний час, про щорічні основні та додаткові відпустки працівникам з інвалідністю.
152674

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді