Вихід на роботу під час відпустки з вагітності та пологів

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Правомірність та вплив на допомогу по народженню дитини

Вихід на роботу під час відпустки з вагітності та пологів

Підставою для призначення допомоги по вагітності та пологах є листок непрацездатності згідно з ст. 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»

Чи може жінка працевлаштуватися під час допологової відпустки

Допомога по вагітності та пологах надається у розмірі 100% середньої заробітної плати (незалежно від страхового стажу) і компенсує втрату заробітної плати за період відпустки. Право на виплати виникає з дня видачі лікарняного.

Відпустка надається повністю 126 або 140 календарних днів (70 днів до пологів та 56 або 70 — після) незалежно від кількості днів, фактично використаних до пологів.

Працівниця може сама вирішити, скористатися правом на відпустку чи продовжувати працювати ще деякий час (згідно з листом ФССзТВП від 09.11.2011 № 3361-07 та листом Мінсоцполітики від 17.09.2015 № 529/18/99-15).

Проте працювати під час перебування у відпустці, не перериваючи лікарняний, не можна згідно з п. 1 Інструкції про заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/140.

Чинним законодавством не передбачено одночасної виплати заробітної плати і допомоги по вагітності та пологах.

Допомогу при народженні дитини та допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку об’єднано в один вид – допомогу при народженні дитини згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 25.06.2014  №208 «Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми».

Батьки дитини чи її опікуни під час відпустки по догляду за дитиною до 3 років за їх бажання можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. 

При цьому відпустка буде перервана, проте виплата допомоги при народженні дитини триватиме до закінчення терміну її призначення, тобто протягом 36 місяців.

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається за заявою працівниці та оформлюється наказом роботодавця згідно ст. 181 КЗпП України. За умови повернення до виконання своїх обов’язків працівниця повинна надати відповідну заяву роботодавцю, про що оформляється наказ.

За інформацією ФПСУ

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про відпустки: спецпідбірка для кадровика

З початком відпускної кампанії як у кадровиків та бухгалтерії, так і у працівників виникає немало запитань щодо відпусток, зокрема, про особливості їх надання під час воєнного стану. Відповідні на запитання знайдете в спеціальній підбірці про відпустки
50057

Щорічна відпустка за строковим трудовим договором

Працівник працює більше півроку за строковим трудовим договором на час відпустки основного працівника для догляду за дитиною до трьох років. Чи має він право на щорічну відпустку повної тривалості?
8958

Оформлення компенсації відпустки: зразок та наказ

За бажанням працівника частину щорічної відпустки можна замінити грошовою компенсацією. Скачайте зразки заяви та наказу про виплату грошової компенсації за частину щорічної відпустки за ДСТУ 4163:2020
22583

Відпустка одинокій матері

Одинокою матір’ю вважають жінку, яка не перебуває у шлюбі та у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено у встановленому порядку за вказівкою матері; вдову; іншу жінку, яка виховує й утримує дитину сама.
91079

Відпустки працівникам з інвалідністю

Працівники з інвалідністю належать до соціально незахищених верств населення. Вони потребують більше часу на відпочинок та лікування. Тому інваліди І-ІІІ груп мають пільги щодо тривалості та порядку надання відпустки інваліду. У цій статті — про відпустки інвалідам у воєнний час, про щорічні основні та додаткові відпустки працівникам з інвалідністю.
152629

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді