Вихід на роботу під час відпустки з вагітності та пологів

Правомірність та вплив на допомогу по народженню дитини

Вихід на роботу під час відпустки з вагітності та пологів

Підставою для призначення допомоги по вагітності та пологах є листок непрацездатності згідно з ст. 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»

Чи може жінка працевлаштуватися під час допологової відпустки

Допомога по вагітності та пологах надається у розмірі 100% середньої заробітної плати (незалежно від страхового стажу) і компенсує втрату заробітної плати за період відпустки. Право на виплати виникає з дня видачі лікарняного.

Відпустка надається повністю 126 або 140 календарних днів (70 днів до пологів та 56 або 70 — після) незалежно від кількості днів, фактично використаних до пологів.

Працівниця може сама вирішити, скористатися правом на відпустку чи продовжувати працювати ще деякий час (згідно з листом ФССзТВП від 09.11.2011 № 3361-07 та листом Мінсоцполітики від 17.09.2015 № 529/18/99-15).

Проте працювати під час перебування у відпустці, не перериваючи лікарняний, не можна згідно з п. 1 Інструкції про заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/140.

Чинним законодавством не передбачено одночасної виплати заробітної плати і допомоги по вагітності та пологах.

Допомогу при народженні дитини та допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку об’єднано в один вид – допомогу при народженні дитини згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 25.06.2014  №208 «Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми».

Батьки дитини чи її опікуни під час відпустки по догляду за дитиною до 3 років за їх бажання можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. 

При цьому відпустка буде перервана, проте виплата допомоги при народженні дитини триватиме до закінчення терміну її призначення, тобто протягом 36 місяців.

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається за заявою працівниці та оформлюється наказом роботодавця згідно ст. 181 КЗпП України. За умови повернення до виконання своїх обов’язків працівниця повинна надати відповідну заяву роботодавцю, про що оформляється наказ.

За інформацією ФПСУ

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка у зв’язку з навчанням: тривалість та порядок надання

Працівник, який навчається заочно, приніс довідку-виклик на сесію. Який порядок надання відпустки у зв’язку з навчанням та чи є обмеження в наданні навчальних відпусток під час воєнного стану? Детально про навчальні відпустки і їх тривалість — у статті зі зразками заяви, наказу та довідки-виклику
57747

Зразок заяви про перенесення відпустки

Наприкінці кожного року підприємства затверджують графік відпусток працівникам. Іноді у працівників виникає необхідність використати відпустку поза графіком. Щоб це реалізувати, зокрема, — працівник має написати заяву про перенесення відпустки на інший період.
38026

Порядок надання щорічної основної відпустки у мирний час і в умовах воєнного стану

Право на щорічну основну відпустку мають усі працівники. Зміни в законодавстві через воєнний стан торкнулися і відпусток. Тож, як надається щорічна основна відпустка та які її особливості, роз’яснюємо у статті.
194065

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді