Роботодавець зобов’язаний виплатити грошову компенсацію за всі невикористані дні щорічної та додаткової відпустки на дітей працівнику, якого мобілізували або прийняли на військову службу за контрактом.
Чи є відповідальність, якщо мобілізованому компенсували невикористану відпустку пізніше
Така компенсація здійснюється на підставі заяви працівника, яку він має подати не пізніше останнього дня місяця, в якому його увільнили від роботи у зв’язку з призовом на військову службу згідно із ч. 2 ст. 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР.
Закон не встановлює строків, коли роботодавець має виплатити компенсацію, тому виплата коштів за кілька місяців не вважатиметься порушенням. Однак є ризик, що інспектор праці під час перевірки вкаже на порушення інших вимог у сфері праці та оштрафує роботодавця на суму у розмірі мінімальної заробітної плати.
Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.