Роботодавець зобов’язаний виплатити грошову компенсацію за всі невикористані дні щорічної та додаткової відпустки на дітей працівнику, якого мобілізували або прийняли на військову службу за контрактом.
Чи є відповідальність, якщо мобілізованому компенсували невикористану відпустку пізніше
Така компенсація здійснюється на підставі заяви працівника, яку він має подати не пізніше останнього дня місяця, в якому його увільнили від роботи у зв’язку з призовом на військову службу згідно із ч. 2 ст. 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР.
Закон не встановлює строків, коли роботодавець має виплатити компенсацію, тому виплата коштів за кілька місяців не вважатиметься порушенням. Однак є ризик, що інспектор праці під час перевірки вкаже на порушення інших вимог у сфері праці та оштрафує роботодавця на суму у розмірі мінімальної заробітної плати.
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
Порушення у 2024 році матимуть свої наслідки: штрафи на роботодавців і/або адміністративна відповідальність.
За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)