Зміни до Порядку організації та ведення військового обліку, — постанова КМУ
КМУ постановою від 22.10.2024 № 1217 вніс зміни до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2022 № 1487.
Районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК), органи СБУ та розвідувальні органи надсилатимуть Національній поліції звернення про необхідність затримати порушників правил військового обліку, мобілізаційного законодавства та законодавства про оборону шляхом електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов’язаних та резервістів та єдиною інформаційною системою МВС.
Це дозволить правоохоронцям оперативно отримувати дані, затримувати та доставляти призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які вчинили адміністративні правопорушення, до найближчого ТЦК або органів СБУ.
Уточнили, що звернення має містити:
- прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності) порушника;
- адресу його задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування);
- дату народження;
- інші дані (за наявності);
- підставу затримання;
- унікальний вихідний номер та кваліфікований електронний підпис уповноваженої особи.
У разі, якщо не буде технічної можливості передати дані, такі звернення надсилатимуть в паперовій формі (додаток 20 до Порядку № 1487).
Людмила Герега
За інформацією КМУ