Мінветеранів розширили підстави для зв’язку інвалідності з пораненнями від вибухівки
За ініціативи Мінветеранів Кабмін вніс зміни до Постанови від 25 квітня 2018 р. № 306 щодо Порядку встановлення зв’язку інвалідності з пораненнями чи іншими ушкодженнями здоров’я.
Працівник з інвалідністю: гарантії під час воєнного стану
Таким чином розширили підстави для встановлення зв’язку інвалідності із пораненнями або іншими ушкодженнями здоров’я, отриманими цивільним населенням від вибухонебезпечних предметів.
Тепер статус особи з інвалідністю внаслідок війни зможуть отримати особи, що постраждали від російських обстрілів вибухонебезпечними предметами на підконтрольних Україні територіях.
Такі факти будуть підтверджуватися місцевим територіальним органом Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
Що має врахувати кадровик, якщо працівник просить надати відпустку в умовах воєнного стану?