Профстандарт викладача закладу вищої освіти — у Реєстрі кваліфікацій

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
експерт із трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Стандарт встановлює вимоги до компетентностей викладачів закладів вищої освіти

Професійні стандарти в кадровій роботі

29 жовтня 2024 року Національна агенція кваліфікацій внесла до Реєстру кваліфікацій професійний стандарт «Викладач закладу вищої освіти». Розробник — Міністерство освіти і науки України.

Викладач закладу вищої освіти формує громадянські, професійні та світоглядні компетентності, морально-етичні цінності у здобувачів вищої освіти.

Згідно з Національним класифікатором України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» (КП) назва професії — «Викладач закладу вищої освіти» (код КП 2310.2).

Назви типових посад: професор, доцент, старший викладач, викладач, асистент.

Посади викладачів можуть обіймати особи, які мають науковий ступінь та/або вчене звання, освітній ступінь магістра або освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста у галузі знань, що відповідає профілю викладання. Якщо науковий ступінь та/або вчене звання відсутнє, від викладача можуть вимагати стаж роботи у відповідній галузі чи виді професійної діяльності.

Заклади вищої освіти у статуті можуть встановлювати додаткові вимоги до осіб, які обійматимуть посади викладачів.

Призначають на такі посади за результатами конкурсного відбору.

Стандарт передбачає професійну кваліфікацію згідно з Національною рамкою кваліфікацій (НРК):

  • викладач закладу вищої освіти — педагогічний працівник, 7 рівень НРК;
  • викладач закладу вищої освіти — провідний педагогічний працівник, 8 рівень НРК;
  • викладач закладу вищої освіти — науково-педагогічний працівник, 8 рівень НРК;
  • викладач закладу вищої освіти — провідний науково-педагогічний працівник, 8 рівень НРК;
  • викладач закладу вищої освіти — академічний лідер, 8 рівень НРК.

Професійну кваліфікацію особи підтверджують документи:

  • диплом магістра (спеціаліста), 7 рівень НРК;
  • диплом кандидата наук, 8 рівень НРК;
  • диплом доктора філософії/диплом доктора мистецтва, 8 рівень НРК;
  • диплом доктора наук, 8 рівень НРК;
  • атестат доцента, атестат старшого наукового співробітника, атестат старшого дослідника, 8 рівень НРК;
  • атестат професора, 8 рівень НРК;
  • сертифікати, що підтверджують здобуття компетентностей, 7, 8 рівні НРК.

Стандарт також передбачає, що обсяг підвищення кваліфікації викладачів упродовж п’яти років не може бути меншим ніж шість кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи.

Наступного разу профстандарт переглянуть у жовтні 2029 року.

Людмила Герега

За інформацією Реєстру кваліфікацій

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
47

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
166

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
215

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14878

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
9884

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді