Профспілка працівників охорони здоров’я України на своєму офіційному сайті роз’яснила, чи варто йти на пенсію у 55 років
Профспілка працівників охорони здоров’я України на своєму офіційному сайті роз’яснила, чи варто йти на пенсію у 55 років.
Таке запитання викликане тим, що починаючи з 1 січня 2015 року втрачає чинності норма Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі — Закон), згідно з якою жінки, які досягли 55 років, можуть скористатися правом на призначення їм дострокової пенсії. Таке право мають лише ті жінки, які не працюють та мають страхового стажу не менш як 30 років. У цьому випадку розмір їхньої пенсії, обчислений відповідно до ст. 27 і з урахуванням ст. 28 Закону, зменшується на 0.5% за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію (п. 7 Прикінцевих положень Закону).
Якщо така жінка до досягнення віку, передбаченого ст. 26 Закону, працевлаштується, виплата дострокової пенсії на час її роботи припиняється. У цьому разі після досягнення віку, передбаченого ст. 26 Закону, відсоток, на який зменшено розмір пенсії, переглядається з урахуванням кількості повних місяців страхового стажу, набутого за період роботи після дострокового виходу на пенсію. Відсоток, на який було зменшено розмір пенсії, також може бути переглянуто з урахуванням відповідної кількості повних місяців страхового стажу, якщо особа після досягнення віку, передбаченого ст. 26 Закону, продовжує працювати і відмовилася від одержання пенсії.
Профспілка звертає увагу, що зменшення розміру пенсії за віком застосовується протягом усього періоду одержання пенсії незалежно від її виду.
Виходити достроково на заслужений відпочинок, на думку спеціалістів профспілки, є сенс тим, у кого були невеликі зарплати, хто наразі не працює — все одно вони отримають мінімальну пенсію. Тим же, хто добре заробляє і в змозі працювати далі, доцільніше ще попрацювати.
У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.