Як надавати відпустки спортсменам визначатиме колективний та / або трудовий договір
Відпустка для підготовки та участі в спортивних змаганнях
18 грудня 2024 р. ВРУ прийняла за основу Закон України «Про внесення зміни до статті 43 Закону України «Про фізичну культуру і спорт» щодо впорядкування надання відпустки для підготовки та участі в спортивних змаганнях» (законопроєкт від 15.04.2024 № 11178; далі — Закон).
Раніше відпустку для підготовки участі у змаганнях надавали за постановою КМУ «Про затвердження Порядку надання та оплати відпусток для підготовки та участі у всеукраїнських і міжнародних спортивних змаганнях» від 01.06.2011 № 565. Вона визначала тривалість відпустки, і що її оплачують за рахунок роботодавця.
Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань» від 22.11.2023 № 3494 вніс зміни до статті 77-1 КЗпП та статті 16-1 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР. Зміни встановили, що тривалість, порядок, умови надання та оплати відпусток для підготовки та участі в спортивних змаганнях визначає трудовий та / або колективний договір. Тому виникла необхідність внести зміни і в Закон України «Про фізичну культуру і спорт» від 24.12.1993 № 3808-XII. В ньому частину 1 статті 43 пропонують викласти в такій редакції:
- спортсменам, які беруть участь у всеукраїнських та міжнародних спортивних змаганнях, надається за місцем роботи відпустка для підготовки та участі в цих змаганнях. Тривалість, порядок, умови надання та оплати відпустки для підготовки та участі в спортивних змаганнях визначаються трудовим та / або колективним договором.
Коли Закон ухвалять, питання щодо окремих відпусток спортсменам передадуть на рівень колективно-договірного регулювання та зменшать розбіжності у законодавстві.
Тетяна Фіало
За інформацією ВРУ
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.