Із 1 січня 2025 року всі МСЕК ліквідують, а замість них запрацюють експертні комісії у кластерних і надкластерних лікарнях
Медико-соціальну експертизу планують замінити на оцінювання повсякденного функціонування особи
19 грудня 2024 р. ВРУ ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи» (законопроєкт від 04.11.2024 № 12178; далі — Закон). Із 1 січня 2025 року діятиме сучасна система оцінювання функціонування особи. За документ проголосували 259 депутатів. Про це повідомив народний депутат від партії «Голос» Ярослав Железняк.
Поняття «медико-соціальна експертиза» замінили терміном ««оцінювання повсякденного функціонування особи». Оцінювання повсякденного функціонування особи проводитимуть експертні комісії. Вони встановлюватимуть групи інвалідності, направлятимуть осіб на додаткові обстеження, плануватимуть та проводитимуть повторні обстеження тощо.
До Закону додали норму про те, що чоловіки віком від 25 до 60 років, яким встановили II чи III групу інвалідності та зазначили термін повторного огляду, зобов'язані у період з 1 квітня 2025 року по 1 листопада 2025 року пройти оцінювання повсякденного функціонування відповідно до чинного законодавства, якщо вони раніше не пройшли такий огляд у встановлений термін.
МОЗ та керівники військових адміністрацій вже визначили перелік лікарень, в яких працюватимуть експертні команди, які оцінюватимуть повсякденне функціонування особи та визначатимуть інвалідність. До нього увійшли 286 закладів охорони здоров’я в усіх регіонах країни.
МОЗ визначили перелік закладів та експертних команд на заміну МСЕК
Ірина Матійко
За інформацією Телеграм-каналу Ярослава Железняка, МОЗ та ВРУ
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.