Медико-соціальну експертизу планують замінити на оцінювання повсякденного функціонування особи, — законопроєкт

Автор
експерт з трудового законодавства Експертус Кадри
Зміни внесуть і до КЗпП

04.11.2024 КМУ зареєстрував у ВРУ проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи» № 12178 (далі — Законопроєкт № 12178). Його розробили, щоб створити нормативно-правові засади для заміни застарілої системи медико-соціальної експертизи стійких обмежень життєдіяльності повнолітніх осіб (далі — медико-соціальна експертиза).

Автори проєкту планують:

  • спростити процеси встановлення інвалідності;
  • цифровізувати проходження експертизи;
  • запровадити прозорі механізми оскарження її результатів;
  • змінити механізм фінансування медико-соціальних експертиз.

У зв’язку з виключенням із законодавства медико-соціальної експертизи, відповідні зміни внесуть до низкиязаконодавчих актів. Зокрема, поняття «медико-соціальна експертиза» замінять терміном «оцінювання повсякденного функціонування особи» у Законі України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» від 19.11.1992 № 2801-XII та Законі України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV.

Зміни планують внести і до КЗпП. У статті 26, що стосується випробувань при прийнятті на роботу, слова «медико-соціальної експертизи» замінять на «територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції».

Пропонують також визначити, що оцінювання повсякденного функціонування особи проводитимуть експертні комісії. Вони встановлюватимуть групи інвалідності, направлятимуть осіб на додаткові обстеження, плануватимуть та проводитимуть повторні обстеження тощо. Члени комісій нестимуть цивільну, адміністративну та кримінальну відповідальність.

Медичну експертизу з тимчасової непрацездатності осіб проводитимуть лікарі у закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності, а також лікарі, що провадять господарську діяльність з медичної практики як фізичні особи — підприємці.

Під час медичної експертизи з тимчасової непрацездатності встановлюватимуть факт та тривалість тимчасової непрацездатності, що підтверджується медичним висновком про тимчасову непрацездатність або листком непрацездатності в паперовій формі.

Людмила Герега

За інформацією ВРУ

Гарячі питання військового обліку на підприємствах

Статті за темою

Усі статті за темою

Новий текст проєкту Закону про працю від Уряду Дениса Шмигаля

Уряд під проводом Прем’єр-Міністра Дениса Шмигаля підготував оновлений проєкт нового Трудового кодексу - Закону про працю. Пропонуємо ознайомитися із текстом, що передали на узгодження до СПО профспілок
9776

Неоліберальний урядовий «Трудовий кодекс» - Закон «Про працю»: як зміниться кадрова робота у 2020 році

Трудовий договір — тільки письмовий, графік відпусток за — бажанням, 30 к. д. відпустки без збереження зарплати, додаткова угода про звільнення... Дізнайтеся, які ще новації заклав Уряд у проєкті Закону «Про працю», що має замінити КЗпП
105753

Проект Трудового кодексу: ще про деякі важливі зміни

Основним предметом обговорення Робочої групи з доопрацювання проекту Трудового кодексу у травні стали технічні коментарі, надані експертами Міжнародної організації праці. Тож розглянемо, яких ще змін зазнав Трудовий кодекс
5095

Новий проект Трудового кодексу України 2016

Трудовий кодекс України прийнято Верховною Радою у першому читанні 5 листопада 2015 року. Проект Трудового кодексу нині доопрацьовується Робочою групою Верховної Ради, до складу якої входять експерти журналу «Кадровик-01». Із текстом прийнятого за основу Парламентом проекту Трудового кодексу ви можете ознайомитися на нашому порталі
3549

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді