А також періодичність оглядів для різних категорій працівників

З 1 січня 2025 року набули чинності зміни до Порядку проведення попередніх, періодичних та позачергових психіатричних оглядів, затвердженого наказом МОЗ України від 18.04.20222 р. № 651.
Організуйте психіатричні профогляди
Вимога проходити психіатричні огляди стосується лише певних категорій осіб, щодо роботи яких підвищені вимоги до стану психічного здоров’я.
Також для виконання певних видів діяльності необхідно проходити періодичні психіатричні огляди. Вони стосуються:
- працівників підприємств харчової промисловості, громадського харчування і торгівлі, які контактують із харчовими продуктами;
- медичних працівники;
- водіїв, які займаються перевезенням пасажирів або вантажів;
- осіб, які працюють із вибуховими матеріалами чи зброєю;
- членів екіпажів суден.

СКАЧАТИ
Психіатричні огляди можуть бути: попередніми (перед призначенням на посаду), періодичними (для підтримання допуску до виконання обов’язків) та позачерговими (на вимогу роботодавця чи у випадках підозри на психічний розлад).
Працівники харчової галузі та фармацевтики проходитимуть періодичні огляди раз на рік, працівники атомної енергетики та члени екіпажів суден — раз на два роки, водії та освітяни — раз на п’ять років.
Термін дії довідки про проходження огляду становить один рік. Проте огляди здійснюються згідно з визначеною періодичністю для конкретних категорій працівників і повторно через рік їх не потрібно проходити всім.
Витрати на психіатричні огляди для працівників покриває роботодавець згідно із ст. 169 Кодексу законів про працю України.
За інформацією МОЗ
У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.