Як розрахувати страхові виплати у 2025 році

Вплив мінімальної зарплати на розрахунок страхових виплат

Мінімальна заробітна плата у 2025 році

У 2025 році не відбудеться збільшення  прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати згідно із Законом України від 19.11.2024 №4059-IX «Про Державний бюджет України на 2025 рік», що почав діяти з 1 січня 2025 року.

Мінімальний оклад з 1 січня 2025 року

Тому мінімальна зарплата  залишиться 8000 грн, а прожитковий мінімум  для працездатних громадян — 3028 грн. Але розмір максимальної величини бази нарахування ЄСВ збільшили до 20 мінімальних зарплат і він становить 160 000 грн.

Розмір мінімальної зарплати та максимальної величини бази нарахування ЄСВ впливають на показники, які враховуються при нарахуванні страхових виплат за лікарняними.

Сума допомоги по вагітності та пологах за місяць не може бути меншою за розмір допомоги, який обчислили із мінімальної зарплати. Тому мінімальний розмір допомоги по вагітності та пологах за 1 календарний день в 2025 році становитиме  262,81 грн.

Застраховані особи, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку набули менше 6-ти місяців стажу, мають право на страхові виплати в таких розмірах:

  • допомога по тимчасовій непрацездатності обчислюється із зарплати, з якої сплачуються страхові внески, але не більше за допомогу із мінімальної зарплати (262,81 грн за один календарний день);

  • допомога по вагітності та пологах обчислюється із зарплати, з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної зарплати (525,62 грн за один календарний день).

Середньоденна заробітна плата не може перевищувати максимальну величину бази нарахування єдиного внеску з розрахунку на один календарний день. Отже, враховуючи збільшенння розміру максимальної величини бази нарахування ЄСВ, максимальний розмір допомоги за 1 календарний день тепер складає 5256,24 грн.

За інформацією

Головного управління ПФУ у Вінницькій області

Як оплачувати лікарняні сумісникам після змін в законодавстві

Статті за темою

Усі статті за темою

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати, як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
253646

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
7934

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
48262

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
25610

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
110667

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді