ВРУ ухвалила закон, який врегулює військовий облік призовників

Автор
експерт з трудового законодавства Експертус Кадри
Роботодавців звільнили від обов’язку подавати списки громадян України, які підлягають взяттю на військовий облік призовників

9 січня 2025 р. ВРУ ухвалила Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо особливостей взяття громадян України на військовий облік призовників та їх медичного огляду під час проходження ними базової загальновійськової підготовки» (законопроєкт від 27.09.2024 № 12076, далі — Закон).

Громадяни України чоловічої статі, яким у рік взяття на військовий облік виповнюється 17 років щоб стати на військовий облік призовників з 1 січня до 31 липня відповідного року мають:

  • пройти електронну ідентифікацію та уточнити свої персональні дані засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста (далі — електронний кабінет) в порядку, який визначив КМУ;
  • прибути до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК) та подати документи, перелік яких встановлює Міноборони.

Поважними причинами не пройти електронну ідентифікацію (не уточнити свої персональні дані) у визначений період засобами електронного кабінету та / або не прибути до ТЦК, що підтверджені документами уповноважених держорганів, визнаватимуть:

  • хворобу громадянина;
  • перешкоду стихійного характеру;
  • проживання / перебування на тимчасово окупованій території України або території України, де ведуть бойові дії;
  • інші обставини, що позбавили його можливості пройти електронну ідентифікацію та уточнити свої персональні дані через електронний кабінет або особисто прибути до ТЦК.

Громадян України, які не стали на військовий облік призовників у зазначений період, братимуть на військовий облік призовників лише після того, як вони особисто прибудуть до ТЦК.

Жінок, які придатні до військової служби за станом здоров’я та віком і виявили бажання проходити базову військову службу, перед направленням на базову військову службу за їх заявою братимуть на військовий облік призовників. Після того, як жінки пройдуть базову військову службу, їх звільнятимуть з військової служби та братимуть на військовий облік військовозобов’язаних у порядку та в строк, який визначає частина одинадцята статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок i військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII.

Військовий облік жінок

Перед тим, як громадян України направлять проходити практичні заняття з базової загальновійськової підготовки, вони проходитимуть медогляд.

Закон набере чинності з дня, наступного за днем, коли його опублікують.

За інформацією ВРУ

Головні зміни у трудовому законодавстві за 2024 рік

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оформити увільнення працівника через призов по мобілізації

Фахівці Експертус Кадри роз’яснили, хто і як може призвати працівника на військову службу під час мобілізації. А також підготували для вас зразок наказу про увільнення у зв’язку з призовом по мобілізації. Наша команда продовжує працювати для вас і в умовах воєнного стану.
112125

Як оформити вихід на роботу після військової служби та демобілізації працівника

Що має зробити кадровик, щоб демобілізований або працівник, який пройшов військову службу, міг приступити до роботи? Розгляньмо кілька сценаріїв, які можуть трапитися на практиці.
91531

Осінній призов на строкову службу 2019: алгоритм для кадровика

Протягом жовтня – грудня 2019 року в Україні проходить осінній призов на строкову військову службу. Як діяти кадровику, коли працівника призвали на строкову військову службу 2019. Які законодавчі гарантії закріплені за працівником-призовником, — розкажемо у статті.
24769

Осінній призов офіцерів запасу 2018: призивають вдвічі більше, ніж планувалось

У листопаді 2018 року військовий вишкіл пройде 1000 офіцерів запасу замість планованих 500-та. Детально про те, чим зумовлено збільшення кількості призовників та кого призиватимуть, — у статті.
10367

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді