Умови оплати праці працівників закладів дошкільної освіти планують впорядкувати, — проєкт наказу МОН

Автор
експерт з трудового законодавства Експертус Кадри
Нормативно-правові акти приведуть у відповідність до нового Закону «Про дошкільну освіту»

Як оплатити працю у сфері дошкільної освіти

СПО об’єднань профспілок оприлюднив проєкт наказу МОН «Про внесення зміни у додаток 9 до наказу Міністерства освіти і науки України від 26 вересня 2005 року № 557» (далі — Проєкт). Його розробили, щоб реалізувати норми Закону України «Про дошкільну освіту» від 06.06 2024 № 3788-ІХ (далі — Закон № 3788) та привести нормативно-правові акти МОН у відповідність до нього.

Додаток 9 до наказу МОН «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 № 557 доповнять позицією «Керівники гуртків, секцій, студій та іншої форм гурткової роботи». Для них встановлять схемні тарифні розряди у діапазоні 10-12 розрядів. У назві додатку слова «дитячих дошкільних навчальних закладів» замінять на «закладів дошкільної освіти».

Проєкт приведе норми наказу у відповідність до вимог статей 26 та 28 Закону № 3788, зокрема упорядкують умови та розміри оплати праці педагогічних працівників закладів дошкільної освіти (далі — ЗДО) та закріплять у додатку 9 норми:

  • тривалості робочого часу педпрацівників ЗДО на тиждень на ставку;
  • педагогічного навантаження працівників, коли безпосередньо здійснюють освітній процес з вихованцями.

 Засновники державних і комунальних ЗДО мають право встановлювати:

  • посадові оклади, доплати, надбавки та грошові винагороди у розмірі, що перевищує розмір, який визначив КМУ;
  • додаткові винагороди та допомоги, крім тих, що передбачив Закон № 3788 та інші нормативно-правові акти у сфері освіти.

Якщо Проєкт погодять, Наказ набере чинності з дня, коли його опублікують та буде застосовуватись з 1 січня 2025 року.

За інформацією СПО об’єднань профспілок

 

Головні зміни у трудовому законодавстві за 2024 рік

Статті за темою

Усі статті за темою

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати, як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
255059

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
8219

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
48347

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
25928

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
111956

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді