Тривалість робочого часу працівників, зайнятих на об’єктах критичної інфраструктури, у період воєнного стану не може перевищувати 60 годин на тиждень.
Також у період дії воєнного стану роботодавцю не потрібно попереджати працівників про зміну тривалості робочого часу за два місяці, оскільки норма ч. 3 ст. 32 КЗпП не застосовується.
Для дітей віком від 16 до 18 років максимальна тривалість робочого часу становить 36 годин на тиждень, від 15 до 16 років — 24 години на тиждень.
За інформацією
Центрального міжрегіонального управління Держпраці
Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
Що має врахувати кадровик, якщо працівник просить надати відпустку в умовах воєнного стану?