Мінсоцполітики розробило проект закону про реформу соціального страхування
Реформа соціального страхування з назвою «єПотенціал» має на меті прискорити надання допомоги від держави за допомогою переходу у цифровий формат.
Зміни торкнуться таких категорій осіб:
- застрахованих в системі загальнообовʼязкового соціального страхування, що матимуть травму або хворобу після 1 липня 2026 року;
- ветеранів, які потребують лікування, реабілітації чи допомоги у працевлаштуванні після демобілізації.
Реформа не стосується осіб, які вже мають статус особи з інвалідністю.
Які зміни відбудуться:
збільшиться період виплати за лікарняним із максимальних 120 днів до 14 місяців;
допоміжні засоби для реабілітації надаватимуться незалежно від наявності статусу особи з інвалідністю;
послуги з пошуку роботи надаватимуться без отримання статусу безробітного;
зросте розмір пенсії по інвалідності із 40% середньої зарплати до 100%. Також максимальна страхова виплата становитиме 40 000 грн, а виплата у зв'язку із стійкою втратою працездатності складе 23 610 грн;
для осіб з частковою втратою працездатності подовжать термін отримання допомоги по безробіттю та збільшать її розмір.
За інформацією Telegram-каналу Мінсоцполітики
Щоб підтримати працівників, роботодавець може надати разову нецільову благодійну допомогу (НБД) і не сплачувати податків. Зразки супровідних документів та особливості надання такої допомоги роз’яснюємо у статті
Стажування студентів на підприємстві — це можливість здобути практичний досвід за майбутньою професією. Який порядок укладання договору про стажування студентів вищих навчальних закладів передбачає вітчизняне законодавство? Чи оплачується стажування студентів? Відповіді на ці та інші питання, які потрібно знати кадровику й роботодавцю, роз’яснюємо у статті.
Кадровий аудит є важливим інструментом для оцінки та покращення ефективності управління персоналом в організації. Це систематичний аналіз кадрової політики, процесів, документів і практик, що дозволяє виявити сильні та слабкі сторони роботи з персоналом і оптимізувати управлінські стратегії. Як проводити кадровий аудит та яка частота проведення кадрових аудитів є оптимальною — у статті.
Роль кадровика в сучасному бізнесі стає все більш стратегічною, адже ключові кадри компанії — це її головний актив. Від ефективності їхньої роботи залежить не тільки підбір та утримання талановитих співробітників, але й загальний клімат у компанії та її конкурентноспроможність. Тому ключові навички кадровика постійно розширюються.
Складання детального плану роботи відділу кадрів — це не просто формальність, а стратегічний крок, який дозволяє оптимізувати процеси, підвищити ефективність роботи та забезпечити безперебійну діяльність підприємства. У статті дізнаєтесь про план роботи відділу кадрів на 2025 рік та знайдете план роботи відділу кадрів на рік (зразок).