Критерії, за якими особу направлятимуть на оцінювання повсякденного функціонування, оновили

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
провідний експерт із трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
У медичній документації фіксуватимуть ступінь стійкого обмеження життєдіяльності особи

31 січня 2025 р. набрала чинності постанова КМУ «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України щодо удосконалення процесу оцінювання повсякденного функціонування особи» від 28.01.2025 № 94. Вона вносить зміни, зокрема до Порядку проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, затвердженого постановою КМУ від 15.11.2024 № 1338 (далі — Постанова № 1338).  

Критерії направлення на проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, затверджені Постановою № 1338, виклали в новій редакції. 

Щоб провести оцінювання повсякденного функціонування особи (далі — оцінювання), її направлятимуть на огляд до експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи (далі — експертна команда). Це робитиме лікуючий лікар або голова військово-лікарської, медичної (військово-лікарської), лікарсько-експертної комісії у таких випадках:

  1. коли настав строк повторного огляду, що встановила медико-соціальна експертна комісія, або повторного оцінювання, що встановила експертна команда, або необхідно встановити інвалідність коли дитина з інвалідністю досягла повноліття, її направлятимуть на оцінювання не раніше двох місяців до повноліття.
  2. наявне захворювання стійкого або необоротного характеру, коли хвороба триває не менше 12 місяців або очікується, що вона триватиме щонайменше 12 місяців або призведе до передчасної смерті, а також шанси, що стан покращиться мінімальні;
  3. тимчасова непрацездатність триває безперервно протягом 120 календарних днів з дня її початку, що підтверджують медичними висновками про тимчасову непрацездатність та / або листками непрацездатності у паперовій формі — на оцінювання направляють до того як завершиться цей період;
  4. тимчасова непрацездатність за одним і таким самим захворюванням або станом тривала з перервами, але загалом протягом 150 календарних днів протягом року, підтверджують медичними висновками про тимчасову непрацездатність та / або листками непрацездатності у паперовій формі — на оцінювання направляють до того як завершиться цей період;
  5. захворювання на туберкульоз — на оцінювання направляють через 10 місяців з дня, коли настала непрацездатність незалежно від безперервності;
  6. коли провели одну або кілька медичних інтервенцій чи встановили один або кілька діагнозів, відомості про що має містити електронна система охорони здоров’я за відповідними кодами. Для медичних інтервенції коди визначені відповідно до національного класифікатора НК 026:2021 «Класифікатор медичних інтервенцій». (додаток 1). Діагнози — з кодами відповідно до національного класифікатора НК 025:2021 «Класифікатор хвороб та споріднених проблем охорони здоров’я» (додаток 2);
  7. коли необхідно встановити ступень втрати працездатності. 

Коли направлятимуть на оцінювання у медичній документації фіксуватимуть стійке обмеження життєдіяльності — ступінь обмеження в самообслуговуванні, пересуванні, орієнтації, контролю за своєю поведінкою, спілкуванні, навчанні та працездатності:

  • 1 ступінь — помірний,
  • 2 ступінь — виражений,
  • 3 ступінь — значний. 

Додаток 1 до критеріїв направлення на проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, який містить перелік та коди медичних інтервенцій також виклали у новій редакції.

За інформацією КМУ

додаток

Робота неповнолітніх: правові норми, обмеження та практичні аспекти оформлення

Статті за темою

Усі статті за темою

Аналіз судової практики у трудових спорах

У сфері трудових правовідносин судова практика відіграє важливу роль для формування стабільного правозастосування, захисту прав працівників і роботодавців, а також для тлумачення норм трудового законодавства. В умовах постійного оновлення правової бази України актуальним є ґрунтовний аналіз судової практики у трудових спорах. Яка практика розгляду судами трудових спорів — читайте у статті.
125

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
538810

Що входить до страхового стажу?

Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
68003

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
312

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
527

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді