Критерії, за якими особу направлятимуть на оцінювання повсякденного функціонування, оновили

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
експерт із трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
У медичній документації фіксуватимуть ступінь стійкого обмеження життєдіяльності особи

31 січня 2025 р. набрала чинності постанова КМУ «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України щодо удосконалення процесу оцінювання повсякденного функціонування особи» від 28.01.2025 № 94. Вона вносить зміни, зокрема до Порядку проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, затвердженого постановою КМУ від 15.11.2024 № 1338 (далі — Постанова № 1338).  

Критерії направлення на проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, затверджені Постановою № 1338, виклали в новій редакції. 

Щоб провести оцінювання повсякденного функціонування особи (далі — оцінювання), її направлятимуть на огляд до експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи (далі — експертна команда). Це робитиме лікуючий лікар або голова військово-лікарської, медичної (військово-лікарської), лікарсько-експертної комісії у таких випадках:

  1. коли настав строк повторного огляду, що встановила медико-соціальна експертна комісія, або повторного оцінювання, що встановила експертна команда, або необхідно встановити інвалідність коли дитина з інвалідністю досягла повноліття, її направлятимуть на оцінювання не раніше двох місяців до повноліття.
  2. наявне захворювання стійкого або необоротного характеру, коли хвороба триває не менше 12 місяців або очікується, що вона триватиме щонайменше 12 місяців або призведе до передчасної смерті, а також шанси, що стан покращиться мінімальні;
  3. тимчасова непрацездатність триває безперервно протягом 120 календарних днів з дня її початку, що підтверджують медичними висновками про тимчасову непрацездатність та / або листками непрацездатності у паперовій формі — на оцінювання направляють до того як завершиться цей період;
  4. тимчасова непрацездатність за одним і таким самим захворюванням або станом тривала з перервами, але загалом протягом 150 календарних днів протягом року, підтверджують медичними висновками про тимчасову непрацездатність та / або листками непрацездатності у паперовій формі — на оцінювання направляють до того як завершиться цей період;
  5. захворювання на туберкульоз — на оцінювання направляють через 10 місяців з дня, коли настала непрацездатність незалежно від безперервності;
  6. коли провели одну або кілька медичних інтервенцій чи встановили один або кілька діагнозів, відомості про що має містити електронна система охорони здоров’я за відповідними кодами. Для медичних інтервенції коди визначені відповідно до національного класифікатора НК 026:2021 «Класифікатор медичних інтервенцій». (додаток 1). Діагнози — з кодами відповідно до національного класифікатора НК 025:2021 «Класифікатор хвороб та споріднених проблем охорони здоров’я» (додаток 2);
  7. коли необхідно встановити ступень втрати працездатності. 

Коли направлятимуть на оцінювання у медичній документації фіксуватимуть стійке обмеження життєдіяльності — ступінь обмеження в самообслуговуванні, пересуванні, орієнтації, контролю за своєю поведінкою, спілкуванні, навчанні та працездатності:

  • 1 ступінь — помірний,
  • 2 ступінь — виражений,
  • 3 ступінь — значний. 

Додаток 1 до критеріїв направлення на проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, який містить перелік та коди медичних інтервенцій також виклали у новій редакції.

За інформацією КМУ

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
88

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
6001

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
1021

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
530582

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
124021

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді