КМУ розширив перелік документів, які підтверджують право на відстрочку для осіб з інвалідністю

Автор
експерт з трудового законодавства Експертус Кадри
Такі особи можуть подати витяг з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи

Відстрочка від призову: що змінилось

КМУ постановою «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України щодо удосконалення процесу оцінювання повсякденного функціонування особи» від 28.01.2025 № 94 вніс зміни, зокрема до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою КМУ від 16.05.2024 № 560.

Перелік документів, які підтверджують право на відстрочку для осіб з інвалідністю або для осіб, які визнані за висновоком військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на строк 6-12 місяців, розширили.

Тепер право на відстрочку зазначені особи можуть підтвердити одним із документів:

  • довідкою до акта огляду медико-соціальною експертною комісією;
  • витягом з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи;
  • витягом з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що надсилають до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК), органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів;
  • посвідченням, яке підтверджує відповідний статус;
  • пенсійним посвідченням чи посвідченням, яке підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно;
  • довідкою для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу;
  • постановою військово-лікарської комісії ТЦК;
  • відомостями про групу інвалідності, причину інвалідності, дату встановлення інвалідності, безстроковість установлення групи інвалідності чи дату наступного переогляду, які отримують із Централізованого банку даних з проблем інвалідності через Єдину інформаційну систему соціальної сфери (пп. 2 п. 1 дод. 5 до Порядку № 560).

Також у Порядку проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, затвердженому постановою КМУ від 15.11.2024 №1338, визначили, що, коли до направлення на оцінювання додали копію військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів чи посвідчення про приписку до призовної дільниці, та встановили, змінили (не встановили) відповідній особі групу інвалідності або ступінь втрати працездатності, експертна команда повідомляє ТЦК.

За інформацією КМУ 

Сім кейсів розв’язання проблемних питань військового обліку

Статті за темою

Усі статті за темою

Робота під час повітряної тривоги

Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
2953

Трудові відносини в умовах воєнного стану

Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
5516

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді