Волонтерам, які працюють у зоні АТО, хочуть надати статус учасника бойових дій

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо статусу волонтерів» (далі — законопроект № 4192), яким пропонується змінити статус волонтерів та забезпечити отримання ними державних гарантій соціального захисту

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо статусу волонтерів» (далі — законопроект № 4192), яким пропонується змінити статус волонтерів та забезпечити отримання ними державних  гарантій соціального захисту.





Основна мета законопроекту № 4192:

  • створення належних умов соціального захисту та забезпечення усіх категорій осіб які беруть участь у проведенні антитерористичної операції та надають матеріальну, гуманітарну, психологічну та іншу допомогу Збройним Силам України та іншим військовим формуванням;
  • удосконалення вітчизняного законодавства про волонтерську діяльність та створення умов для його відповідності реальним умовам здійснення волонтерства, що склалися в державі на даному етапі розвитку;
  • сприяння активізації волонтерського руху в державі та спрямування його в русло конструктивного діалогу з владою, побудованого на принципі обопільної відповідальності влади та громадськості;
  • затвердження ідеї громадянського суспільства та пріоритетності значення громадськості у вирішенні питань загальнодержавного значення;
  • консолідація суспільства навколо проблеми зовнішньої військової агресії, подолання якої, є умовою незалежності, самостійності та територіальної цілісності України.

Законопроект № 4192 доповнює Закон України «Про волонтерську діяльність» від 19.04.2011 № 3236-VI статтею 6-1, згідно з якою волонтери, які надавали волонтерську допомогу Збройним Силам України, іншим військовим формуванням та правоохоронним органам в районі проведення АТО, бойових дій та збройних конфліктів, матимуть право на отримання статусу учасника бойових дій. У разі загибелі (смерті) волонтера, який надавав волонтерську допомогу в районі проведення АТО, бойових дій та збройних конфліктів, члени сім’ї, батьки та утриманці такої особи, зберігатимуть право на усі соціальні та інші гарантії, передбачені чинним законодавством для учасників бойових дій. Надання волонтерам статусу учасника бойових дій здійснюватиметься в порядку та на умовах, визначених КМУ на підставі рішення органу, визначеного КМУ за зверненням отримувачів статусу або членів його сім’ї, батьків та утриманців, у разі загибелі (смерті) особи, довідки судово-медичної експертизи про причини смерті або довідки про характер отриманих поранень у районі проведення антитерористичної операції, а також, у разі необхідності, свідчень керівника одного з підрозділів ЗСУ, інших військових формувань, правоохоронних органів, органів державної влади, який перебуватиме безпосередньо в районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій та збройних конфліктів. До звернення отримувачів статусу учасника бойових дій також, за наявністю, додаватимуться інші документи, які підтверджуватимуть факт надання волонтерської допомоги в районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій та збройних конфліктів.

Запропонованими змінами до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-XII планується поширити гарантії, передбачені для учасників бойових дій, на волонтерів та членів їх сімей.

Підготувала Ольга Савченко,

експерт Експертус Кадри


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5441

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
822

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529554

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123570

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
349

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді